Новини » Світ 26 квітня, 2019, 5:54
Саміт у Владивостоці став вдалим ходом для Путіна, – CNN
Кім Чен Ин та Володимир Путін
Кім Чен Ин та Володимир Путін

Президента Росії Володимира Путіна можна пробачити за те, що він злегка втомився на банкеті, який він організував у четвер для північнокорейського лідера Кім Чен Ина: Місце проведення у східному місті Владивостоці – сім часових поясів перед Москвою.

Про це повідомляє CNN.

Під час щедрого державного обіду, який включав крабовий салат, борщ і шоколадний чізкейк, прикрашений північнокорейськими і російськими прапорами, і Путін, і Кім повторили багаторазові банальні репліки про взаємну дружбу.

Однак тост Путіна натякнув на підтекст саміту: поточна і невирішена криза щодо ядерної програми Північної Кореї.

«Ми вітаємо кроки керівництва КНДР щодо встановлення діалогу з США і нормалізації відносин між Південною і Північною Кореєю, – сказав він. – Ми виходимо з позиції, що немає альтернативи мирному вирішенню ядерних та інших проблем регіону».

Переговори Кім Чен Ина та Володимира Путіна у Владивостоці
Переговори Кім Чен Ина та Володимира Путіна у Владивостоці

Цей діалог між Пхеньяном і Вашингтоном, однак, похитнувся. Ще в лютому президент Дональд Трамп пішов з саміту в Ханої з Кімом, не маючи спільної угоди після того, як північнокорейський лідер наполягав на скасуванні всіх санкцій США на його країну.

Саміт Росія – Північна Корея у четвер також завершився без спільної заяви, характерної для таких зустрічей високого рівня між главами держав. Але у Владивостоку мали значення візуальні зображення, як, і слова.

При відсутності багатьох подробиць про засідання при закритих дверях, більша частина висвітлення була зосереджена на театральних заходах навколо саміту, включаючи тематичні подарунки, на вигляд із «Гри престолів» – (два лідери обмінялися витонченими мечами), й дещо зловісний вибір транспорту північнокорейського лідера (Кім прибув з Пхеньяна на бронепоїзді). І факт того, що самміт, як видається пройшов, як було заплановано, тож, це є перемогою Кремля.

Знову ж таки, виглядає, що Путін зміг позиціонувати себе як важливого дипломатичного брокера. У коментарі до журналістів після саміту Путін заявив, що передасть результати своїх переговорів з Кімом іншим світовим лідерам.

Путін візьме участь у наступному саміті, який відбудеться в Пекіні, де обговорюватиме (згідно його слів) самміт (Владивостоцький – ред.) зі своїми китайськими колегами.

«Звичайно, я буду говорити завтра в Пекіні з керівництвом Китайської Народної Республіки, але ми також відкрито і відверто обговоримо сьогоднішню зустріч з американським керівництвом, – сказав він. – Тут немає таємниць, позиція Росії завжди відкрита, тут немає змови».

Також лідер Кремля заявив, що сам Кім попросив російського лідера передати свою позицію американській стороні.

«Ким Чен Ин сам попросив нас поінформувати американську сторону про його позицію, про проблеми, які виникли для нього у зв’язку з процесами, що відбуваються на Корейському півострові і навколо нього», – сказав він.

Отже, це одна з головних повідомлень Кремля з саміту: якщо ви хочете щось вирішити переговорами, тоді є важливо поговорити з Путіним.

Переклад І.Филипіва

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 17:46 :16