Новини » Політика 26 квітня, 2019, 18:43
Указ Путіна про паспорти для ОРДЛО націлений на дестабілізацію України, – євродепутати

Рішення президента РФ Володимира Путіна спростити процедуру видачі російських паспортів мешканцям окремих районів Донецької та Луганської областей свідчить про спробу дестабілізувати ситуацію в Україні.

Про це йдеться в оприлюдненій 26 квітня спільній заяві постійного доповідача Європарламенту з питань України Міхаеля Галера, євродепутатки Ребекки Гармс та голови Комітету асоціації Україна-ЄС від Європарламенту Даріуша Росаті, передає Європейська правда.

«Російський указ є неприйнятним і ще раз демонструє відсутність у російської влади поваги до суверенітету України і міжнародного права. Це також демонструє незмінні наміри Росії з дестабілізації України, і сталося лише через три дні після того, як українські громадяни обрали нового президента на конкурентних виборах», – заявили у Європарламенті.

Також євродепутати зазначили, що цим указом РФ поглиблює напруження, продовжуючи практику видачі паспортів у країнах «Східного партнерства», на територіях, які не перебувають під контролем національних урядів, і де тривають затяжні конфлікти.

«Зрозуміло, що указ ще більше послаблює очікування міжнародної спільноти на виконання Мінських угод у повному обсязі», – сказано в заяві.

«Цей новий російський указ свідчить про абсолютно протилежну поведінку», – наголосили депутати ЄП.

Вони зазначили, що підтримують суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України і просять Росію виконати її зобов'язання за «Мінськом».

Раніше Німеччина та Франція, США, а також Євросоюз засудили крок Росії.

Міністерство закордонних справ України назвало «юридично нікчемним» указ президента РФ про спрощену видачу російських паспортів українцям в ОРДЛО та заявило, що це рішення має на меті дестабілізацію внутрішньополітичної ситуації в Україні у післявиборчий період.

Додамо, У комітеті Ради Європи роз’яснили, коли євродепутати зможуть відвідати Крим.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 11:09 :39