live
Новини » Київ 79 Читать эту новость на русском

У Києві відкрили одноденну безкоштовну виставку про Чорнобильську трагедію

Фото: vechirniykiev.com.ua/Ольга Косова

Сьогодні, 26 квітня, у столиці України можна поглянути на катастрофу Чорнобиля з іншої, аудіовізуальної точки зору.

У Національному музеї «Чорнобиль», що в провулку Хорива, 1, відкрилася медіа-виставка «ARTEFACT: Chernobyl 33», передає Вечірній Київ.

Виставка працюватиме лише сьогодні – всі бажаючі можуть відвідати її безкоштовно. Автори проекту вважають трагедію Чорнобиля ще й інформаційною катастрофою і за допомогою діджетал-технологій намагаються привернути увагу до питань маніпуляції. Адже 33 роки тому влада приховала від населення правду і вчасно не повідомила про вибух на атомній електростанції. Для багатьох людей і їхніх дітей це стало фатальним.

«Нещодавно ми отримали розсекречений графік того, як рівень радіації у Києві збільшувався з 30 квітня до 2 травня – коли на Хрещатику тривала Першотравнева демонстрація. Тоді рівень радіації у центрі був 5 мікрорентген, а цей показник є підставою для евакуації. При цьому на околицях міста рівень сягав до 7 мікрорентген», – розповідає науковий директор музею Анна Королевська.

Вона підкреслює, що навіть зараз багато інформації залишається прихованою від загалу. Саме тому проект оцифрував унікальні фотографії-хроніки катастрофи, щоб вони були доступні широкому загалу.

«Фотографії відцифровані і будуть проектуватися на діаграму, що міститься у музеї. Вони найкраще показують масштаб трагедії. Ці фотографії ми потім викладимо в широкий доступ», – пояснює Світлана Коршунова, куратор проекту «Артефакт».

Музею «Чорнобиль» містить майже 10 тисяч експонатів – це розсекречені документи, карти, схеми з грифом «Секретно», історичні реліквії з Чорнобильської зони відчуження, які співробітники музею зібрали за 27 років існування інституції. Тепер до експозиції музею додалися сяйво, звук... і туман. «Містичність виставки сколихне душу відвідувачів, зацікавить їх, вони почнуть більше дізнаватися про трагедію Чорнобилю – а це і є наша мета», – зазначають творці проекту.

Нагадаємо, сьогодні відзначають 33-річницю аварії на Чорнобильській АЕС.

Loading...
Loading...
Loading...