Російський Мін’юст відкинув заяву Олега Сенцова про тортури під час затримання

Олег Сенцов. Фото: radiosvoboda.org/Антон Наумлюк

Режисер Олег Сенцов не піддавався жорстокому поводженню під час затримання, а зафіксовані у нього гематоми і синці мають «альтернативне походження».

Про це йдеться у відповіді Мін’юсту Росії Європейському суду з прав людини (ЄСПЛ), де розглядається скарга Сенцова, пише Медуза.

Російські правоохоронні органи, йдеться в документі, який надала адвокат міжнародної правозахисної організації «Агора» Наташа Добрева, провели ретельне розслідування заяви Сенцова про жорстоке поводження і не знайшли причин для порушення кримінальної справи.

Також Мін’юст відповів ЄСПЛ, що справа Сенцова розглядав «суд, створений на підставі закону», а вирок не був заснований на свідченнях, отриманих під тиском.

У зверненні до ЄСПЛ, поданому від імені Олега Сенцова, стверджується, що російська влада порушила статті 3 (заборона тортур) і статті 5 (право на свободу і безпеку) Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Український режисер Олег Сенцов був затриманий в Криму в 2014 році за звинуваченням у підготовці теракту. У 2015 році суд засудив Сенцова, що не визнав провини, до 20 років в’язниці.

У травні 2018 року Сенцов оголосив голодування, вимагаючи звільненнях всіх українських політв’язнів. Акція протесту тривала 140 днів. Голодування Сенцов припинив через загрозу примусового годування.

Звільнити Олега Сенцова вимагали багато російських і зарубіжних діячів культури, а також політики і представники громадських організацій.

Loading...
Loading...
Loading...