Новини » Політика 26 квітня, 2019, 0:08
Росія могла обрати курс миру, натомість роздмухує конфлікт, – Коен
Заступник Постійного представника США при ООН Джонатан Коен. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Заступник Постійного представника США при ООН Джонатан Коен. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Якби Росія справді турбувалася про російськомовне населення в Україні, вона б використала момент після президентських виборів, аби започаткувати новий курс у російсько-українських стосунках.

Натомість, вона роздмухує конфлікт та посилює напад на Україну.

Про це заявив заступник Постійного представника США при ООН Джонатан Коен під час засідання Ради Безпеки ООН, повідомляє  Укрінформ.

«Якби Росія справді була зацікавлена у добробуті російськомовного населення в Україні, вона б використала цей момент, аби започаткувати новий курс у російсько-українських відносинах і шукали би способів співпраці з президентом Порошенком та його наступником задля досягнення миру. Натомість, Росія лише ще більше роздмухує конфлікт, який вже забрав понад 13 тисяч життів», – заявив він.

Коен наголосив, що США засуджують рішення Росії про полегшення процедури надання російського громадянства українцям, які живуть на контрольованому Росією Донбасі.

«Цим провокативним кроком Росія очевидно посилює свій напад на суверенітет та територіальну цілісність України... Донбас це Україна. Люди там – українці, незалежно від мови спілкування, якій надають перевагу. Масове надання свого громадянства громадянам іншої країни – підриває принцип суверенітету», – зазначив він.

Представник США вчергове повторив, що Донбас – це невід’ємна частина України, і вона має відновити контроль над цією територією.

«Президент Порошенко, як і новообраний президент Зеленський вже підтверджували, що Мінські домовленості є найкращим засобом для завершення конфлікту у східній Україні. Недопустимо, що Росія йде на підрив Мінського процесу лише за чотири дні після президентських виборів в Україні», – зауважив Коен.

Американський дипломат також додав, що вітає висловлене обраним президентом Зеленським прагнення впроваджувати Мінські угоди та значно підвищити зусилля на підтримку громадян України, які живуть на контрольованих Росією територіях.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 00:34 :34