Новини » Політика 26 квітня, 2019, 20:36
Забужко: Перестаньте виправдовуватись за мову – тепер ми нікому не винні
Оксана Забужко. Фото: facebook.com/oksana.zabuzhko
Оксана Забужко. Фото: facebook.com/oksana.zabuzhko

Відома письменниця Оксана Забужко закликає усіх україномовних українців перестати виправдовуватися за свої україномовність.

Так вона прокоментувала у Facebook ситуацію навколо історичного прийняття «мовного закону».

За її словами, українців нарешті захищає закон. Вперше з 1927 року.

«Дорогі україномовні співвітчизники, по-моєму, ви ще не зрозуміли: вперше від 1927 р. вас захищає закон. Навіть якщо це поки що тільки символічний капітал – це капітал. І колосальний. І нам усім, яко громадянам (незалежно від того, в якій хто мові роджений), іще належить навчитись ним користуватися», – зазначає вона.

Пані Забужко додала, що виправдовуватися за власну мову не потрібно.

«Все. Крапка, україномовники, ви нікому не винні. Ви в своєму праві, і нічого не мусите більше доводити – це ваша хата, і це ваша мова: та сама, за яку ще недавно розстрілювали, а зовсім-зовсім недавно, уже на нашій пам'яті - глузували: та, що від перших графіті Софії Київської документально «прописана» на цій землі як єдина автохтонна (за винятком іще кримськотатарської – в Криму). Один Бог відає, як ми її зберегли (тільки зі слов'янських поруч за цей час ляснули - верхньолужицька з кінцями, білоруська - на грані...), – але ми її таки зберегли, вчора це стало остаточно підтвердженим фактом. Тож давайте в Страсну п'ятницю просто поставим окрему свічку – за душі всіх, за неї загиблих за останні півтора століття: схоже, у Бога на нашу мову був/є якийсь окремий серйозний план...», – йдеться у повідомленні.

За її словами, якщо комусь це не подобається – можна спокійно поїхати з України.

Читайте також: Майдан, війна, а в Одесі досі питають «почему разговариваешь по-украински», – активістка

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 12:25 :50