Новини » Політика 26 квітня, 2019, 17:19
Лідер перегонів на пост глави ЄК готовий погоджувати Nord Stream 2 з Україною та Євросоюзом

Головний кандидат Європейської народної партії (ЄНП) на виборах до Європарламенту, німецький політик Манфред Вебер заявив, що має намір вирішувати проблему Nord Stream 2 на рівні Європейського союзу.

Про це повідомляє DW.

За його словами, рішення про будівництво другого газопроводу по дну Балтійського моря повинно прийматися не окремими країнами, а на загальноєвропейському рівні. Зокрема, такі проекти як Nord Stream 2, необхідно погоджувати з сусідами Німеччини, зокрема Данією, Польщею, балтійськими державами, а також Україною.

Він зазначив, що «повною мірою» поважає позицію уряду Німеччини, який виступає за будівництво «Північного потоку-2». Він також розуміє, що непросто зробити вибір між стабільністю енергопостачання та запобіганням серйозної енергетичної залежності від Росії. Разом з тим лідер фракції ЄНП в Європарламенті, в яку входить і Християнсько-демократичний союз, довгі роки очолений Ангелою Меркель, підкреслив, що має намір діяти в європейських інтересах.

«Я хотів би шукати баланс з урахуванням німецької позиції, але також і інших позицій», – підкреслив він.

Вебер вважає за необхідне ретельно вивчити, чи справді необхідні Європі нові газопроводи. Крім того, він спростував думки, що зупинка реалізації проекту «Північний потік-2» може спричинити за собою необхідність виплати компенсацій «Газпрому». Російський концерн, як і всі інші, має «поважати європейське право», підкреслив політик.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Вебер пообіцяв заблокувати реалізацію проекту газопроводу «Північний потік – 2», якщо займе цю посаду.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 23:15 :18