Новини » Політика 26 квітня, 2019, 14:25
Команду Зеленського звинуватили у намірі ліквідувати НАБУ
НАБУ. Фото: НАБУ
НАБУ. Фото: НАБУ

Вчора, 25 квітня, під час засідання Ради громадського контролю НАБУ обговорювалося питання ліквідації цього органу, яку має намір провести адміністрація новообраного Президента Володимира Зеленського. Навколо цього розгорілася ціла дискусія серед членів Ради та громадських активістів.

Спочатку про це під час відеозвернення повідомила член Ради громадського контролю НАБУ Олександра Дрік під заголовком «Команда ЗЕ збирається ліквідувати НАБУ?»:

«25 квітня на зустрічі членів ради громадського контролю НАБУ голова цієї ради, яка, як виявилося, є членом команди Зеленського, заявила, що в команді майбутнього президента розглядають наміри чи то розформувати, чи то ліквідувати НАБУ.

Це надзвичайно серйозна заява, яка може мати наслідки навіть на міждержавному рівні.

Я хочу нагадати, що під час передвиборчої кампанії Зеленський обіцяв убезпечити НАБУ від постійних атак і спроб знищення з боку політичної еліти.

Шановний пане Зеленський, прошу Вас роз’яснити і розвіяти сумніви стосовно цього надзвичайно важливого питання: чи справді в команді майбутньої адміністрації Президента мають наміри ліквідувати НАБУ?»
 

Пізніше про це написав на своїй Фейсбук-сторінці громадський активіст Владислав Грезев, зазначивши, що головою Ради на даний момент є Галина Янченко, яка виявилася таємною прихильницею Зеленського:

«В Зеленського обговорюють наміри ліквідувати НАБУ. Про це заявила голова Ради громадського контролю бюро Галина Янченко, яка нещодавно зробила камінґ-аут в команді Зеленського.

Можна обговорювати зміни, але ліквідовувати інституцію – ніт. Це буде війна. Деталі в коментарі».
 

Невдовзі на цю інформацію відреагувала Галина Янченко, яка цілковито спростувала її та подала свою позицію:

«Інформація, яка сьогодні оприлюднена і тиражується окремими «громадськими активістами» щодо позиції Команди Зеленського по НАБУ не відповідає дійсності.

На сьогоднішній день, деталізований план дій в частині антикорупційної політики перебуває на етапі фіналізації. В Команді Зеленського є однозначна згода щодо потреби перезапуску Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Йде дуже серйозна дискусія щодо перезапуску керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Те, що стосується НАБУ – більша частина команди вважає за необхідне підтримати та підсилити НАБУ інституційно. На цих позиціях також стою я особисто.

Більше того в плані на перші 100 днів майбутнього Президента обговорюється ініціатива щодо надання НАБУ права на самостійне зняття інформації з каналів зв’язку, яке тривалий час адвокатує експертне середовище».
 

При тому Галина Янченко не спростувала приналежність до команди Зеленського, до того ж видалила з друзів обох активістів, які поширили цю інформацію.

Офіційної реакції від НАБУ поки немає.

Читайте також: У Зеленського визнали, що побудували кампанію на брехні, – Ірина Геращенко

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 03:25 :17