Новини » Економіка 26 квітня, 2019, 12:55
Іноземні інвестиції в економіку – це казка, – Балабан
ZIK
ZIK

Іноземні інвестиції, які врятують нашу економіку – казка. Потрібно розвивати галузь, щоб тут було зручно працювати саме вітчизняним підприємцям. Натомість зараз їх обкладають податками, а сам процес щодо створення власної фірми – надто довгий і складний.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK висловив кандидат політичних наук Ростислав Балабан.

Він наголосив: по всій Україні простоюють тисячі чи навіть мільйони квадратних метрів незадіяного комунального майна. Однак, для того, щоб оформити договір оренди на ці приміщення, людям доводиться витрачати більш, як рік.

«Тобто, підприємець рік просто ходить із папірцями. У будь-якій державі це робиться всього за один день – якщо хочеш щось орендувати, ти це робиш, завтра – виходиш на роботу і створюєш якийсь продукт», – підкреслив Балабан.

Тож він переконаний: «зарегульованість і корумпованість» економічної сфери вбиває усі ініціативи інвесторів.

«Ще одна казка, у яку вірять більшовики та комуністи – «давайте обкладемо жирних котів». А хто – «жирний кіт»? Це той, хто створив якесь підприємство, платить податки, однак давайте його ще більше обкладемо податками. В результаті – такі фірми реєструватимуться у Польщі, Фінляндії чи будь-де», – обурювався експерт.

Тому він зазначив: з податками потрібно поводитись «обережно».

«Іноземні інвестиції – це також казка. Поки тут буде незручно вітчизняному бізнесу, про жодні інвестиції не йтиметься. Найбільший інвестор – це вітчизняний. Немає історій про одного інвестора, який приніс би мільйон. Потрібна історія про мільйон українців, які вкладуть у свій бізнес по 100 доларів, це буде 100 мільйонів», – наголосив Балабан.

Він розповів: сам був свідком історії, коли в Україні хотіли відкривати підприємство представники Словаччини. Однак, через величезну забюрократизованість процесу, цього не відбулось.

«Коли їх проконсультували, які тут дозволи потрібні, вони взяли свої валізи і поїхали назад, розуміючи, що лише на документи потрібно витратити з рік», – зазначив Ростислав Балабан.

Як повдомлялось раніше, Європейський банк реконструкції та розвитку планує у 2019 році збільшити обсяг інвестицій в українську економіку удвічі – до 1 мільярда доларів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 03:39 :15