Новини » Суспільство 26 квітня, 2019, 11:01
Адаптивний поріг для нацменшин: Гриневич повідомила, коли його скасують

У 2021 році адаптивний поріг з української мови для випускників шкіл, де викладають мовами нацменшин, що не належать до слов’янських мов, буде скасований, натомість запровадять дворівневий іспит з української мови.

Про це під час години запитань до уряду під час засідання Верховної Ради України, яке транслює телеканал ZIK, повідомила міністр освіти на науки України Лілія Гриневич.

Міністр нагадала, що для випускників 11 класів підсумкові атестації відбуваються у формі ЗНО. Вона зауважила, що цього року є дві основні новації.

«По-перше, обов’язкові державні підсумкові атестації з української мови та з математики або історії на вибір складають усі учні, також і професійно-технічних навчальних закладів і студенти коледжів», – поінформувала міністр.

Лілія Гриневич зазначила, що цього року було запроваджено розумне пристосування до цільової категорії – випускників шкіл з мовами національних меншин, мови яких не належать до групи слов’янських мов – з угорських, румунських шкіл. З її слів, дітям з таких шкіл складно опановувати українську, і донедавна у них було мало можливостей вивчати українську, і це потрібно взяти до уваги.

«Для них буде встановлено адаптивний поріг, нижчий за звичайний, який дасть їм можливість брати участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти. Крім того, ми зараз значно інтенсифікували вивчення української мови у цих школах», – повідомила міністр.

З її слів, у 2021 році адаптивний поріг буде скасований і буде запроваджено дворівневий іспит з української мови – базовий та поглиблений.

Нагадаємо, міністр освіти на науки України Лілія Гриневич повідомила, що з 2021 року ЗНО з математики планують зробити обов’язковим для усіх випускників.

Як повідомляли, напередодні міністр освіти та науки України Лілія Гриневич назвала терміни вступної кампанії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 02:42 :06