Новини » Економіка 25 квітня, 2019, 19:00
Жителі Донбасу зможуть отримати російські пенсії тільки після переїзду до Росії

У Пенсійному фонді РФ пояснили порядок отримання російських пенсій жителями окупованих районів Донбасу після набуття громадянства РФ за спрощеною процедурою.

Як повідомляє РБК, призначення російських пенсій можливо тільки після переїзду до Росії на постійне проживання. Жителям окупованих територій, незважаючи на отримання паспортів РФ, пенсії повинна платити Україна, вважають у фонді.

«Пенсії призначає і виплачує держава постійного проживання особи незалежно від її громадянства (Росії або України). У зв’язку з цим російські пенсії громадянам, які постійно проживають в Україні, в тому числі в Донецькій і Луганській областях, не призначаються», – повідомив пенсійний фонд РФ.

У фонді зазначили, що питання призначення і виплати пенсій жителям так званих «ДНР/ЛНР» регулюється Угодою про гарантії прав громадян СНД в галузі пенсійного забезпечення від 1992 року, з якої Україна не вийшла.

Пенсії будуть призначатися в загальному порядку, запевнили у фонді.

Нагадаємо, 24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ, що дозволяє жителям окупованих територій України – псевдореспублік «ДНР» і «ЛНР» – отримати громадянство РФ у спрощеному порядку.

У відповідь Україна звернулася до Ради Безпеки ООН. Офіційний Київ вважає, що цей зухвалий крок суперечить схваленим Радою Безпеки Мінським домовленостям.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 17:46 :21