Новини » Політика 25 квітня, 2019, 22:47
Юрист дала пораду Зеленському щодо розпуску парламенту
ZIK
ZIK

Норма про розпуск парламенту дуже погано прописана через помилки законотворців. Тому якщо буде потужна опозиція в парламенті, яка звернеться до Конституційного Суду, то в нього будуть усі підстави визнати рішення про розпуск неконституційним.

Це зауважила юрист Анна Маляр в ефірі програми ДокаZ з Олексієм Шевчуком на телеканалі ZIK.

Юрист підкреслила, що подібні звинувачення у бік ЦВК, про які сьогодні заявив переможець президентських виборів Володимир Зеленський, мають бути підкріплені доказами.

«Мені як юристу потрібні докази – якщо ЦВК дійсно зволікає з оголошенням результатів, то це має бути підтверджено. Нам як суспільству, щоб критично мислити та еволюціонувати, потрібні факти. Натомість якщо таких фактів немає, то потрібно констатувати, що людина апелює до емоцій або ж до довіри», – зазначила Анна Маляр.

Вона підтвердила, що згідно із законом, у ЦВК ще є час на оголошення результатів до 1 травня, 10 днів на підрахунок, 3 дні на оприлюдненні та місяць для підготовки до інавгурації, крайня дата проведення – 3 червня.

«Інше питання – Володимир Зеленський наголошує на тому, що його хочуть позбавити можливості розпуску парламенту. Але важливо зазначити, що юридично я би не радила користуватися цією нормою – вона дуже погано прописана через помилки законотворців.

Зокрема немає точки відліку, з якої мають рахуватися півроку, коли вже не можна розпускати парламент. І якщо буде потужна опозиція в парламенті, то вона звернеться до Конституційного Суду, в якого будуть усі підстави, враховуючи хиткість цієї норми, визнати рішення про розпуск неконституційним», – застерегла Анна Маляр.

Нагадаємо, 25 квітня переможець другого туру виборів Президента в Україні Володимир Зеленський записав черговий ролик й виставив його на сторінці партії у Фейсбуці. Він заявив, що ЦВК затягує офіційне оголошення результатів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 09:26 :42