Новини » Суспільство 25 квітня, 2019, 17:53
Втрата навіть 16 хвилин сну може негативно позначитися на вашій роботі, – вчені
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Вчені з’ясували, що 16 хвилин, які люди витрачають перед сном на останні оновлення соцмереж або черговий епізод серіалу, можуть привести до невдач на роботі наступного дня.

Про це пише Naked-science.

Нове дослідження американських вчених, результати якого опубліковані в журналі Sleep Health, виявило, що порушення режиму сну під час робочого тижня сильно впливає на продуктивність праці. Співробітники Університету Південної Флориди з’ясували, що працівники з більшою ймовірністю будуть мати знижене увагу і концентрацію при роботі на наступний день.

Провідний автор дослідження Сомі Лі і її колеги опитали 130 здорових співробітників, які працюють в сфері інформаційних технологій і мають принаймні одну дитину шкільного віку. Учасники повідомили, що, коли вони спали на 16 хвилин менше, ніж звичайно і мали гіршу якість сну, на наступний день у них виникало більше проблем з роботою. Недосипання піднімав їх рівень стресу, особливо в питаннях, котрі стосуються балансу між роботою та особистим життям, в результаті чого вони лягали спати раніше і прокидалися раніше через втому.

Після аналізу отриманих даних фахівці прийшли до думки, що пробудження на 19 хвилин раніше, ніж зазвичай і засинання на 16 хвилин пізніше, були пов’язані з однією додатковою точкою на шкалі когнітивних перешкод на наступний день. Більше когнітивних перешкод в той же день було пов’язано з меншим часом сну і більш раннім часом пробудження, ніж зазвичай.

«Ці циклічні асоціації показують, що сон співробітників схильний до щоденного когнітивного стресу, а також сприяє когнітивно-стресовим переживанням. Результати нашого дослідження дають емпіричні докази того, чому роботодавці повинні докладати більше зусиль для поліпшення сну своїх співробітників. Службовці, які виспалися, можуть бути більш ефективними на роботі через більшу здатності залишатися зосередженими на завданні з меншою кількістю помилок і міжособистісних конфліктів», – стверджують автори статті.

Дослідники також проаналізували сон учасників у вихідні дні, звертаючи увагу на наслідки меншої кількості сну, які не були настільки очевидними, коли учасники відпочивали від роботи.

Читайте також: Тест: Чудеса сну.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 06:55 :03