Новини » Політика 25 квітня, 2019, 14:25
Володимир Зеленський проаналізує «мовний закон» після інавгурації
Володимир Зеленський. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Володимир Зеленський. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Майбутній Президент України Володимир Зеленський прокоментував ухвалення так званого «мовного закону» і пообіцяв проаналізувати його після інавгурації.

Про це він повідомив у своєму Facebook.

Зеленський зазначив, що в Україні слід приймати такі закони і такі рішення, які консолідують суспільство, а не навпаки.

«Українська мова – єдина державна мова в Україні. Так було, так є і так буде. Щодо цього питання – жодних компромісів. Держава повинна дбати про розвиток української мови, про розширення сфери її вжитку. Це теж безумовно, з цим погоджується все суспільство. Питання в методах, якими ми втілюємо в життя цей стратегічний курс. Моя принципова позиція – держава має сприяти розвитку української мови шляхом створення стимулів і позитивних прикладів, а не заборон і покарань, ускладненням бюрократичних процедур, множенням кількості чиновників замість їх скорочення», – підкреслив Зеленський.

Він також додав, що законопроект про державну мову розглядався під час виборчого циклу, що «зробило його заручником політичної риторики».

«Закон було прийнято без попереднього досить широкого обговорення з громадськістю. До проекту було внесено понад 2000 поправок, що свідчить про відсутність згоди щодо окремих його положень навіть у Верховній Раді. Сьогодні важко спрогнозувати наслідки прийняття цього закону – остаточний його текст, з урахуванням всіх поправок, поки недоступний. Після мого вступу на посаду Президента буде зроблено ретельний аналіз цього закону, щоб переконатися, що в ньому дотримано всі конституційні права і інтереси всіх громадян України. За підсумками аналізу буду реагувати відповідно до конституційних повноважень Президента України та в інтересах громадян», – зазначив Зеленський.

Нагадаємо, що сьогодні Верховна рада у другому читанні ухвалила «мовний закон». Закон регулює застосування української мови в діяльності органів державної влади, а також в публічних сферах.

Відзначимо, штрафи за порушення цього закону відтермінували на три роки.

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 21:58 :53