Новини » Політика 25 квітня, 2019, 15:54
В СРСР з першого класу вивчав українську, – політичний консультант
ZIK
ZIK

Українська мова протягом багатьох століть свідомо знищувалась. Тому що потрібно було знищити ідентифікацію українців та нації. Але навіть в часи СРСР діти навчалися в українських школах і мали можливість вивчити не лише англійську чи російську мови, а й українську.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорив політичний експерт Дмитро Васильєв.

«Я вважаю, що мовний закон дає можливість всім мовам в Україні розвиватися. Тому що жодна мова, якою б люди не розмовляли в Україні, не є забороненою і це дуже важливо», – сказав Васильєв.

Інша справа, на його думку, що українська мова протягом багатьох століть – і в часи Російської імперії і Радянського Союзу – свідомо знищувалась.

«Колись українську мову свідомо знищували, аби не було ідентифікації українців та нації. Я, наприклад, навчався в часи СРСР в українській школі і завдяки цьому рівень моєї української мови набагато кращий. Хоча в побуті більшість мого оточення розмовляла російською, та й моє прізвище натякає на те, що у мене є певне російське коріння. Але завдяки тому, що для мене українська мова розвивалася з першого класу, як і англійська, я загалом вільно володію російською, англійською і найголовніше – українською», – наголосив він.

Він зазначив, що ухвалений мовний закон є дуже важливим кроком, адже зараз дає можливість усім бути рівними і реалізувати себе в державі.

«Для мене надзвичайно важливим є те, про що саме йдеться у законі. Закон про мову дає можливість всім громадянам України, незалежно від того, в якій школі, і коли вони навчалися  – знати нашу українську мову. Також дає можливість активно розвиватися і осучаснюватися через засоби масової інформації, кінематограф, музику та всі інші засоби спілкування і масової інформації, яка є, в тому числі в побуті. Тому я вважаю, що це є надзвичайно важливим кроком для того, щоб мова якраз давала можливості всім громадянам України мати однакові можливості для самореалізації в нашій країні», – додав Васильєв.

Нагадаємо, сьогодні народні депутати ухвалили у другому читанні та в цілому проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д під час пленарного засідання ВРУ. Його підтримали 278 обранців.

До слова, народний депутат від «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул заявив, що заблокував підписання закону про мову.

Читайте більше новин на тему: закон про мову

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 09:48 :54