Новини » Економіка 25 квітня, 2019, 15:05
Україна запровадить режим спільного транзиту з ЄС: ВР схвалила проект закону за основу
Вантажівки. Фото: EPA/MARCIN OBARA
Вантажівки. Фото: EPA/MARCIN OBARA

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про режим спільного транзиту.

За законопроект № 9532 під час пленарного засідання Верховної Ради України 25 квітня, яке транслює телеканал ZIK, після кількох невдалих спроб проголосували 234 обранці.

Заступник міністра фінансів України Сергій Верланов зазначив, що законопроект про режим спільного транзиту розроблено на виконання Угоди про асоціацію з ЄС, документ є зобов’язанням України у рамках програми макрофінансової допомоги з ЄС. Прийняття проекту закону обґрунтовується необхідністю імплементації до національного законодавства України положень Конвенції про процедуру спільного транзиту та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами.

З його слів, на сьогодні Конвенцію про процедуру спільного транзиту підтримують 35 країн, які запровадили єдині правила транзитного перевезення товарів із використанням спільного ІТ-продукту.

«Бізнес зможе використовувати єдину митну декларацію для переміщення товарів від країни відправлення до країни призначення через всі країни договірних сторін Конвенції без затримок. Держава отримає – і це дуже важливо – у режимі реального часу обмін митною інформацією з 35 країнами Європейського регіону та підвищить ефективність використання системи аналізу ризиків», – поінформував парламентарів Сергій Верланов.

Після кількох невдалих спроб та повернення до голосування законопроект за основу підтримали 234 народні депутати.

Як повідомляли раніше, Україна програла ключову торговельну суперечку з РФ у СОТ у справі щодо транзитних перевезень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 14:27 :41