Новини » Політика 25 квітня, 2019, 14:29
У Зеленського мріють про «перезапуск» НАБУ і САП, не помічаючи бездіяльності НАЗК
Фото: politeka.net
Фото: politeka.net

Один із соратників Володимира Зеленського Олександр Данилюк заявив, що НАБУ і САП повинні продемонструвати результат. Натомість нічого не йдеться про найбільш проблемну ланку антикорупційного ланцюжка – НАЗК.

В іншому випадку, за словами Данилюка, керівництво відомства чекає «перезавантаження», повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Пріоритет номер один – це перезапуск антикорупційної інфраструктури. Я брав участь у запуску її, але останні два роки вона просто паралізована», – сказав він.

Данилюк заявив, що зараз НАБУ – це «орган для політичних переслідувань».

«Їм (НАБУ і САП – ред.) потрібно дати обмежений час, щоб вони показали результат. Якщо ні – перезапуск Антикорупційної прокуратури.... Зараз... НАБУ з САП не працює», – сказав Данилюк.

Нагадаємо, відповідно до закону, звільнити директора НАБУ можна тільки за результатами незалежного аудиту Бюро. Незалежних зовнішніх аудиторів троє – по одному від парламенту, Кабміну та президента. Аудитори повинні будуть проінспектувати діяльність НАБУ і випустити звіт.

Негативний висновок про роботу НАБУ є достатнім для звільнення директора НАБУ. При цьому рішення приймається більшістю голосів аудиторів (досить два голоси проти одного).

Водночас Олександр Данилюк не згадує про НАЗК, яке стало найменш діяльним антикорупційним органом з усіх створених в Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 06:21 :34