Новини » Регіони 25 квітня, 2019, 10:15
У Тернополі три дні триватиме мистецький фестиваль «Ї»

7 мистецький фестиваль «Ї» відбудеться 3-5 травня в Тернополі.

Як повідомили IA ZIK організатори заходу, участь у ньому традиційно візьмуть найвідоміші представники сучасного літературного процесу, музиканти та художники. Зокрема, наразі зголосилися долучитися до фестивалю митці з України, Грузії, Шотландії, Польщі та інших країн.

Організатори вже оголосили запрошених учасників. На музичній сцені очікують гурт «Latexfauna», «Один в каное», «Фіра», «Tik Tu», «Tvorchi», «Фіра», «Жадан і Собаки», «Cloudless», «Unsleeping», «Мантри Керуака», «Our Atlaantic».

Серед представлених літераторів – Юрко Позаяк, Олександр Ірванець, Андрій Любка, Анатолій Дністровий, Макс Кідрук, Іван Байдак, Юрій Іздрик, Дмитро Лазуткін, Сергій Мартинюк, Андрій Бондар, Ростислав Семків, Раян Ван Вінкл (Шотландія), Павло Коробчук, Юрій Андрухович, Юрій Винничук, Олександр Бойченко, Мар’яна Максим’як, Ірина Мороз, Дара Корній, Анастасія Нікуліна, Олександр Фразе-Фразенко, Артем Полежака, Тамта Ґуґушвілі, Юрій Завадський, Леся Романчук, Мар’яна Савка, Паата Шамугія (Грузія), Макс Кідрук, Сергій Жадан та інші.

Також передбачена кіно-театральна сцена, де планують показ фільмів «Будинок слова», «Коли падають дерева». Світлодіодне шоу представить театр «Метаноя»

«Особливістю 7-го фестивалю «Ї» стануть лекторії на теми: «Українське фентезі: сьогодні й завтра» від письменників та дослідників жанру Андрія Гулкевича, Ярини Каторож та Наталії Матолінець; «Переклад як дистанція. Межі та позамежжя Бредберівсього письма» від перекладачів Юрія Вітяка та Ірини Бондаренко. «Humans and Heroes або Стань класиком сьогодні: 7 мистецьких лайфхаків для сучукрліту» від виконавчого директора Центру літературної освіти «Litosvita» Світлани Привалової; «Особливості перекладу англомовної літератури та презентація книг Раяна Ван Вінкла «Добра Темрява» та «Майбутнє для нас» за участі автора та перекладачки Наталії Семенів; «Reporters Talks» від Олесі Яремчук та автора проекту «The Ukrainians» Тараса Прокопишина; «Особливості перекладу грузинської літератури та презентація книги Паати Шамуґії «Шизовірші» за участі автора та перекладачів Тамти Ґуґушвілі та Юрія Завадського», – повідомили організатори заходу.

Головна локація цьогорічного фестивалю – Тернопільський академічний обласний драматичний театр ім. Т. Шевченка.

Довідка IA ZIK.

Ідея організувати мистецьку подію у Тернополі, яку тоді назвали «Фестиваль сучасної української літератури та музики», виникла у 2012 році. У лютому 2013 року захід об’єднав 23 літераторів, митців і музикантів з різних регіонів, які провели літературні читання, презентували книги та поетичні збірки в поєднанні з музикою місцевих гуртів.

У 2014 році в назві фестивалю з’явилася літера «Ї». Нон-стоп програму вперше доповнили виставки художніх картин, фотографій та короткометражне кіно. 2015 – рік виходу фестивалю на міжнародний рівень. У Тернополі зібралися не лише українські письменники та митці, але й іноземні учасники з Польщі та Білорусі.

Свій перший ювілей фестиваль «Ї» гучно відсвяткував у 2017 році. Він здивував відвідувачів новими театральними сценами та мистецькими прем’єрами.

6-ий «Ї» увійшов в життєпис фестивалю новими іменами запрошених письменників, митців, музикантів і став яскравим мистецьким спогадом для понад тисячі відвідувачів з різних міст України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 00:53 :00