Новини » Світ 25 квітня, 2019, 18:09
У комітеті Ради Європи роз’яснили, коли євродепутати зможуть відвідати Крим

Росія блокує відвідування представниками Європейського комітету РЄ із запобігання катуванням території окупованого Криму. Водночас представники РЄ можуть відвідати Крим лише як невід’ємну частину України.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на голову Європейського комітету із запобігання катуванням та нелюдському чи принизливому поводженню або покаранню (ЄКЗК) Миколу Гнатовського.

«Питання доступу до Криму повинно бути вирішено на політичному рівні. Наш комітет готовий – щойно ми отримаємо запит – ми відвідуємо Крим, але лише як невід’ємну частину України», – заявив Гнатовський.

Він нагадав позицію Ради Європи і ПАРЄ про те, що міжнародні спостерігачі повинні мати доступ до усіх так званих «сірих зон», включаючи не лише окуповані Росією території на Сході України, але й Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, Північний Кіпр.

«На жаль, на цих територіях Рада Європи не має можливості контролювати дотримання прав людини. Щойно такі умови будуть створені – ми без вагань виконуватимемо наші обов’язки там. На жаль, упродовж попередніх років не сталося жодного прогресу стосовно цих так званих «сірих зон», – підкреслив голова комітету РЄ.

Читайте більше новин на тему: окупований Крим

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 13:50 :51