Новини » Суспільство 25 квітня, 2019, 8:32
У християн Східного обряду свято – Чистий четвер
Фреска Леонардо да Вінчі «Тайна вечеря». Джерело: wikipedia.org
Фреска Леонардо да Вінчі «Тайна вечеря». Джерело: wikipedia.org

Згідно з біблійною легендою, саме в четвер відбулася трапеза Ісуса зі своїми учнями, відома як Таємна вечеря, на якій Іуда зрадив Ісуса. У богослужіннях у Страсний четвер згадується омовіння Ісусом ніг своїх учнів на знак смирення і любові до них.

Про це передає Соцпортал.

За обрядом, дорослі і діти в цей день урочисто миються до світанку, оскільки в цей час вода вважається цілющою. Після цього необхідно сходити на сповідь і причастя.

До цього дня було прийнято приводити будинок в порядок, господині розвішували скрізь рушники з вишивкою. Свічкою, яка була принесена ввечері з церкви, випалювали хрест над вхідними дверима і зберігали її до наступного Чистого четверга. В цей же день господині готували сіль для великоднього столу. Грудку солі загортали в тканину і клали у піч. Після того, як зотліла тканина, сіль діставали і зберігали до Великодня, а вранці на Великдень господар клав цю сіль на хліб і ставив під образами.

Вважається, що Чистий четвер найбільш сприятливий день для того, щоб зробити дитині першу стрижку: волосся буде густими і здоровими. З цієї ж причини дівчата і жінки намагаються привести свою стрижку в порядок.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 09:59 :43