Новини » Суспільство 25 квітня, 2019, 18:25
SpaceX відмовляється визнавати вибух Crew Dragon під час випробувань, називаючи його аномалією

В кінці минулого тижня, під час випробувань пілотованого корабля Crew Dragon, стався вибух. Однак, схоже, компанія SpaceX всіма способами намагається уникнути визнання цього інциденту.

Про це пише Naked-science.

Часом, коли маленьку металеву капсулу наповнюють ракетним паливом, вона вибухає. Схоже, саме це сталося в кінці минулого тижня, коли SpaceX проводила статичні випробування своєї капсули Crew Dragon.

Такі видання, як Scientific American, Business Insider і Quartz, буквально в один голос заявили: «Crew Dragon вибухнув». У Мережі навіть є невисокої якості відеозапису випробування, на яких видно вибух. А як щодо самої SpaceX? Компанія назвала це «аномалією».

Можна з упевненістю сказати, що ми б ніколи не дізналися, що саме сталося, коли прочитали лише підготовлену SpaceX заяву, в якій вибух применшують настільки, наскільки це можливо.

«SpaceX провела серію випробувань двигуна на тестовому апараті Crew Dragon на тестовому стенді на посадковий зоні № 1 на мисі Канаверал, Флорида. Початкові тести пройшли успішно, але в ході фінального тесту на випробувальному стенді відбулася аномалія. Головною метою наших випробувань є виявлення подібних аномалій і засвідчення того, що наші системи відповідають високим стандартам безпеки польотів. Ми тісно співпрацюємо з партнерами з NASA в ході розслідувань», – йдеться у заяві.

SpaceX – не єдине космічне агентство, яке використовує слово «аномалія» для опису неполадок з космічним апаратом. Було кілька випадків, коли NASA також використовувало цей термін, характеризуючи так проблеми з запуском або зв’язком з апаратом. Однак NASA ніколи не говорило «аномалія», коли йшлося про вибух: якщо щось вибухає, то агентство саме так це і називає.

Можливо, до вибуху дійсно привела якась «аномалія» – в кінці кінців, було б дивно, якби її могли передбачити.

«Цілком ймовірно, що вся справа в тому, що вибухи космічних апаратів пов’язані з трагедією: смерть, втрачені кошти, скасовані дослідження. Крім того, можна зрозуміти, чому лідируюча компанія в галузі космічних технологій намагається уникнути таких слів. Однак, якщо SpaceX продовжити називати вибух «аномалією», чи можна очікувати від компанії чесності в майбутньому?», – підсумовує журналіст naked-science.

Нагадаємо, вибух Crew Dragon: що означає невдача SpaceX і як вона вплине на польоти до МКС.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 04:06 :40