Розподіл повноважень: екс-член Венеційської комісії вказала Раді на найнеобхідніші зміни

ZIK

Коли парламент не користується суспільною довірою, він може до закінчення своїх повноважень ухвалювати звичайні закони, які дуже необхідні.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявила колишній член Венеційської комісії від України (2009-2013 рр.) Марина Ставнійчук.

Пані Ставнійчук зауважила – давно говорить про те, що Україні потрібна нова модернізована Конституція і неодноразово на це звертала увагу.

«Чинна влада не дотримувалась Конституції не тільки в повсякденному житті, але й у процедурі внесення змін до неї. Це видно в змінах щодо руху України до ЄС і НАТО. Я ще раз наполягаю на тому, що у Конституції недолуго викладені повноваження уряду, Президента і Верховної Ради. Притому повноваження обмежені у вигляді сьогоднішніх змін, в той час коли Парламент визначає на рівні законів європейський курс», – зазначила експерт.

Однак, за її словами, не правильно в сьогоднішній ситуації, коли тільки що обрали нового президента, кидати всі сили Парламенту на зміни до Конституції в частині обмеження повноважень і процедури імпічменту Президента. На її думку, Верховна Рада повинна обговорювати і напрацьовувати законопроекти, але є певна політико-правова культура.

«Наприклад, зараз має бути звіт уряду про виконання річної програми Кабінету Міністрів. Але коли через два дні після виборів Президента України, який обраний із великою підтримкою, з'являється неймовірна кількість пропозицій, які мають на меті лише обмеження повноважень, то це означає страх, маніпулювання, що наша політична еліта при всій демократичності так і не навчилася бути політично культурною елітою України», – переконана Ставнійчук.

Нагадаємо, що голова ВРУ Андрій Парубій під час засідання Погоджувальної ради 22 квітня повідомив, що у планах роботи ВРУ на пленарний тиждень 23-26 квітня – блок питань у сфері безпеки та оборони, щодо депутатської недоторканності та реформування парламенту, а також закон про імпічмент Президента України.

Loading...