live

Російські паспорти на Донбасі: РНБО може зібратися після засідання Радбезу ООН

Засідання РНБО. Фото: twitter.com/STsegolko

Заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос не виключив зібрання після засідання Ради Безпеки ООН із розгляду питання підписання президентом Росії указу про спрощений порядок отримання російського громадянства жителям окупованої території Донецької та Луганської областей.

Про це заявив в інтерв’ю 5 каналу заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос, передає Укрінформ.

«По-перше, немає чіткої відповіді, що збирається (РНБО, – ред.) чи не збирається. Ми чекаємо засідання Ради нацбезпеки (Ради Безпеки ООН, – ред.), яке відбудеться о 22-ій за київським часом, і вже після проведення засідання і від тої реакції, яке світове суспільство покаже на цьому засіданні, я думаю, буде проведено засідання Ради національної безпеки й оборони України», – відповів Кривонос на запитання, чи збереться РНБО на засідання через указ Путіна про видачу паспортів у «Д/ЛНР».

Водночас він назвав сам факт запровадження спрощеної процедури видачі російських паспортів на окупованій території Донбасу намаганням Росії дестабілізувати ситуації в Україні.

«Та паспортизація, про яку вони заявили для жителів окупованих областей, – це додатковий камінь, який буде розхитувати ситуацію, фундаменту стабільності України», – переконаний заступник секретаря РНБО.

Як повідомляв Укрінформ, у середу президент РФ Володимир Путін підписав указ «Про визначення з гуманітарною метою категорій осіб, які мають право звернутися із заявами про прийняття до громадянства Російської Федерації у спрощеному порядку».

У документі йдеться, що жителі окупованих територій України Донецької та Луганської областей України мають право отримувати російське громадянство за спрощеною процедурою.

На звернення України Рада Безпеки ООН сьогодні обговорить рішення Кремля про видачу російських паспортів в окупованих частинах Донецької та Луганської областей. Початок засідання о 22:00 год. за київським часом.

Читайте більше новин на тему: паспорти РФ

Loading...
Loading...
Loading...