Новини » Політика 25 квітня, 2019, 20:44
Рамковий документ – депутат вказала на недоліки «мовного» закону
ZIK
ZIK

Маємо дочекатися, поки з’являться підзаконні акти, які врегулюють всі додаткові питання закону про мову.

Це зауважила народний депутат України Ольга Червакова в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Депутат зазначила, що прийнявши мовний закон, парламент створив ще два нові державні органи. Відтак Кабміну потрібно розробити багато підзаконних актів, які будуть регулювати саме механізми виконання цього закону.

«Є питання, наприклад, на підставі чого інспектор буде приходити в заклад громадського харчування, а також як буде відбуватися доведення – чи говорить офіціант українською мовою, і чи є меню українською мовою.

До того ж, згідно з цим законом, певні слідчі дії може проводити невповноважена особа. Тому ми маємо дочекатися, поки з’являться підзаконні акти, які врегулюють всі ці питання. Наразі ж це тільки рамковий закон, який має бути якісно наповнений», – підкреслила Ольга Червакова.

Також політик прокоментувала норму щодо обов’язкового дублювання українською мовою усіх російськомовних друкованих видань.

«Сьогодні близько 60% ринку друкованих ЗМІ – це російськомовні видання. І якщо ми хочемо підтримати ринок друкованих ЗМІ, який і так потерпає, то не потрібно їх обмежувати таким законом.

До того ж читачі все більше і більше йдуть за новинами в Інтернет. Тому друковану пресу треба підтримувати, а не заганяти в такі рамки, де вона буде змушена друкувати додатковий наклад українською мовою, який ніхто не читатиме», – вважає Червакова.

Нагадаємо, народні депутати прийняли у другому читанні та в цілому «мовний» закон після двох місяців роботи над документом.

На сайті Верховної Ради оприлюднено результати поіменного голосування в другому читанні та в цілому законопроекту №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Президент України Петро Порошенко обіцяв підписати «мовний» закон, як тільки він до нього надійде.

Переможець другого туру президентських виборів Володимир Зеленський пообіцяв проаналізувати закон про українську мову після своєї інавгурації.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 13:55 :10