Новини » Політика 25 квітня, 2019, 22:11
Радість для російськомовних українців – Соболєв про реакцію на закон щодо мови
ZIK
ZIK

Прийнятий у Верховній Раді закон про мову відповідає національним інтересам українців.

Про це в ефірі програми «Vox populi» (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявив народний депутат України Єгор Соболєв.

Ведучий програми розповів, що Володимир Зеленський опублікував свою позицію щодо ухваленого сьогодні закону про мову, де вказано, що після вступу на посаду буде здійснений його ретельний аналіз, щоб пересвідчитись, що в ньому дотримані всі конституційні права та інтереси всіх громадян України. Пан Соболєв на це сказав, що вітає, якщо в офісі нового президента будуть дуже ретельно ставитися до всіх законопроектів.

«Однак, думаю, шанс підписати цей закон ще є у чинного президента Петра Порошенка. Я голосував за цей закон і вважаю його важливим інструментом для утвердження національної культури, без якої дуже важко зробити правосуддя, економіку, нормальне життя», – зазначив політик.

За його словами, обов'язок президента і справжнього Конституційного Суду – ретельно перевіряти на предмет конституційності всі законодавчі акти, які ухвалює Верховна Рада.

«Сьогоденні я отримав багато радості, читаючи відгуки російськомовних українців, які кажуть про те, що вони користуються російською мовою, але вони раді, що в Україні прийняли цей закон», – наголосив Соболєв.

Нагадаємо, народні депутати прийняли у другому читанні та в цілому «мовний» закон, після двох місяців роботи над документом.

На сайті Верховної Ради оприлюднено результати поіменного голосування в другому читанні та в цілому законопроекту №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Президент України Петро Порошенко обіцяв підписати «мовний» закон, як тільки він до нього надійде.

Переможець другого туру президентських виборів Володимир Зеленський пообіцяв проаналізувати закон про українську мову після своєї інавгурації.

Народний депутат від «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул заявив, що заблокував підписання закону про мову.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 04:43 :57