Новини » Політика 25 квітня, 2019, 15:28
Підприємці можуть готувати працівників зі знанням мови протягом трьох років
ZIK
ZIK

Адміністративна відповідальність за порушення закону про мову відкладена на три роки. Завдяки цьому суспільство може підготуватися і спокійно підівчити українську.

Про це у програмі «Коментарі» в ефірі телеканалу ZIK заявив виконавчий директор ГО «Економічний дискусійний клуб» Олег Пендзин.

«Адміністративна відповідальність за порушення закону про мову відкладена на три роки. Це дає можливість створити належні умови для підготовки суспільства до повноцінного введення закону, створення курсів вивчення української мови тощо», — наголошує експерт.

Закон дає досить поблажливий період для того, щоб люди могли увійти у нормальний режим його використання, переконаний виконавчий директор ГО «Економічний дискусійний клуб».

«На мій погляд, це доволі нормальний пільговий період», — коментує Олег Пендзин.

Виконавчий директор ГО «Економічний дискусійний клуб» пояснює, хто, найперше, скористається таким пільговим періодом.

«Він стосується людей, які мають свій бізнес щодо обслуговування населення. Адже згідно закону, якщо людина забажає отримувати послуги українською, то їй зобов’язані це забезпечити. У протилежному разі — санкції. Тому протягом трьох років підприємці можуть спокійно готувати працівників зі знанням мови», — пояснює експерт.

Водночас, державні службовці і до сьогодні були зобов’язані говорити українською, звертає увагу виконавчий директор ГО «Економічний дискусійний клуб».

«Що важливо, на побут і особисте життя — закон не накладає жодних обмежень. Тому я думаю, що перехідний період стосується переважно людей, що надають послуги населенню», — додає Олег Пендзин.

Нагадаємо, народні депутати ухвалили у другому читанні та в цілому «мовний» закон, після двох місяців роботи над документом.

Читайте більше новин на тему: закон про мову

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 09:29 :08