Новини » Політика 25 квітня, 2019, 18:20
Порушив – отримуй штраф: Ніцой здивували «попередження» за порушення мовного закону
ZIK
ZIK

Не треба демонізувати російськомовне населення, яке більшістю підтримує думку про те, що українська державна мова – це мова публічної сфери.

Такий заклик в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK зробила письменниця Лариса Ніцой.

Письменниця, коментуючи ухвалений Верховною Радою закон про українську мову, зауважила, що він – надто ліберальний. На її переконання, за порушення законодавства слід негайно штрафувати, натомість «мовний» закон передбачає попередження.

«Усі знають, що є закон, усі знають, що треба дотримуватись, але якщо ти порушив цей закон, то тобі приходить попередження – не порушуй більше! Що це таке? Порушив – відразу отримуєш штраф», – пропонує Лариса Ніцой.

Письменниця звернула увагу на той «бум» привітань, який спричинило в соціальних мережах ухвалення «мовного» закону.

«І не треба демонізувати російськомовне населення, яке у своїй значній частині підтримує думку про те, що українська державна мова – це мова публічної сфери. Вони не проти, тому що вони розібралися, що ніхто не збирається примушувати їх розмовляти з друзями, колегами у приватному спілкуванні», – зазначила Лариса Ніцой.

А інший гість студії, голова ОУН Богдан Червак зауважив, що україномовні українці настільки толерантні, що терпіли російську мовну «інвазію» стільки років.

«На мою думку, жоден інший народ не такий терплячий, як ми. Ми це терпіли, але на все приходить свій час. Треба відновлювати історичну справедливість», – наголосив він.

Нагадаємо, народні депутати прийняли у другому читанні та в цілому «мовний» закон, після двох місяців роботи над документом.

На сайті Верховної Ради оприлюднено результати поіменного голосування в другому читанні та в цілому законопроекту №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Президент України Петро Порошенко обіцяв підписати «мовний» закон, як тільки він до нього надійде.

Переможець другого туру президентських виборів Володимир Зеленський пообіцяв проаналізувати закон про українську мову після своєї інавгурації.

Народний депутат від «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул заявив, що заблокував підписання закону про мову.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 14:40 :00