Новини » Політика 25 квітня, 2019, 11:28
Порошенко подякував депутатам за прийняття Закону про українську мову
Президент України Петро Порошенко. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Президент України Петро Порошенко. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Президент України Петро Порошенко подякував депутатам за прийняття закону про українську мову. На його думку, це історична подія.

Про це він написав у Twitter.

«Сьогодні відбулася справді історична подія. 278 парламентарів ухвалили Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Дякую народним депутатам за надзвичайно важливий для України закон, за чітку державницьку позицію!», – написав він у своєму Twitter.

Нагадаємо, народні депутати прийняли у другому читанні та в цілому «мовний» закон, після двох місяців роботи над документом.

Нею мають послуговуватись у публічному просторі та сфері обслуговування. Водночас, на мову приватного спілкування такі вимоги не поширюються.

Закон про мову має унормувати законодавство України про мову після того, як КСУ скасував ухвалений у 2012 році так званий закон «Колесніченка-Ківалова».

28 лютого 2019 року Верховна Рада почала розглядати законопроект у другому читанні. До проекту закону надійшло понад 2 тисячі поправок.

Голова ВРУ Андрій Парубій заявляв про спроби зірвати розгляд «мовного» закону та неодноразово звертався до парламентарів з проханням не затягувати роботу над документом.

Додамо, засідання Комітету ВР, на якому в середу, 24 квітня, мали узгодити позиції фракцій щодо положень мовного законопроекту, відбулося у закритому режимі.

Читайте більше новин на тему: закон про мову

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 10:05 :57