live

«Не ганьбіться!» – Ніцой зійшлась у «мовному» двобої з представником товариства угорців

ZIK

Про жодне знищення мов нацменшин законом про українську мову не йдеться. Щоб пересвідчитися у цьому, потрібно відкрити закон, прочитати і не ганьбитися.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявила письменниця Лариса Ніцой.

Так письменниця відреагувала на критику закону про українську мову представником угорської нацменшини.

Заступник голови Київського товариства угорців Тібор Томпа, коментуючи ухвалення «мовного» закону, під час телефонного включення заявив, що сьогодні – «чорний» день в історії угорської нації та всіх угорців, які проживають в Україні.

«Цим законом фактично відправляють нашу мову в Україні на заслання. Ми категорично не погоджуємося із цим законом», – заявив заступник голови Київського товариства угорців.

Він заявив, що закон про українську мову спрямований на те, щоб асимілювати мови нацменшин і на те, щоб Україна стала одномовною країною.

Тібор Томпа заявив, що його не влаштовує зокрема 21 стаття стосовно мов освіти у навчальних закладах, яка передбачає, що своєю рідною мовою представники нацменшин зможуть навчатися лише у дитячих садках і початковій школі. Він також застеріг від знищення регіональних мов.

Із його словами не погодилася гостя студії – письменниця Лариса Ніцой: «Пан демонструє абсолютне незнання української мови».

Письменниця нагадала Тібору Томпі, що і в законі про освіту, і в законі про мову зазначено, що до 5 класу діти національних меншин навчаються мовою нацменшин, а з 5 класу починається плавне додавання предметів українською мовою. Вона додала, що у випускних класах мовою нацменшин викладатимуть 40% предметів.

Тібор Томпа назвав слова Лариси Ніцой «маніпуляцією» та продовжив наполягати, що йдеться про знищення мов національних меншин.

«Написано в законі – «навчання мовами меншин»! Що знищується? Відкрийте закон, врешті-решт, прочитайте і не позортеся!» – заявила письменниця.

Нагадаємо, народні депутати прийняли у другому читанні та в цілому «мовний» закон, після двох місяців роботи над документом.

На сайті Верховної Ради оприлюднено результати поіменного голосування в другому читанні та в цілому законопроекту №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Президент України Петро Порошенко обіцяв підписати «мовний» закон, як тільки він до нього надійде.

Переможець другого туру президентських виборів Володимир Зеленський пообіцяв проаналізувати закон про українську мову після своєї інавгурації.

Народний депутат від «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул заявив, що заблокував підписання закону про мову.Loading...
Loading...
Loading...