На Великдень у Тернополі запрацює найдовший кисневий фонтан України

У п’ятницю, 26 квітня, напередодні Великодня та травневих вихідних, яких у 2019 налічується п’ять, у Тернополі запустять фонтани після зимової перерви.

Запрацює і аераційний фонтан, який нині є найдовшим в Україні. Про це IA ZIK повідомили в управлінні житлово-комунального господарства Тернопільської міської ради.

«26-30 квітня тернополяни та гості міста зможуть помилуватися аераційним фонтаном на Тернопільському ставі та іншими водограями. Зокрема, у святкові дні з 11:00 до 21:00 працюватимуть також фонтани на бульварі Тараса Шевченка, бульварі Данила Галицького, у гідропарку «Топільче» та на бульварі Дмитра Вишневецького», – йдеться у повідомленні.

Комунальники уточнили, що не працюватимуть фонтани лише, якщо дощитиме.

Нагадаємо, загальна протяжність аераційного, тобто кисневого, фонтану у Тернополі становить понад 300 метрів. Розташований він уздовж міської набережної. Струмінь води з кожної форсунки сягає 9 метрів у довжину і майже 4 – у висоту.

Ввечері починається світлове шоу. Фонтан переливається різними кольорами – синім, жовтим, зеленим, фіолетовим, рожевим.

Аерація – це процес насичення води повітрям. Тому, окрім естетичної функції, фонтан у Тернополі виконує й екологічну, щоб запобігти «цвітінню» найбільшої водойми міста.

Loading...