Новини » Політика 25 квітня, 2019, 17:45
МЗС Росії боїться за свою мову через «примусову українізацію»
МЗС Росії. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
МЗС Росії. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова заявила, що закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» є примусовою українізацією і забороняє російську мову.

Про це вона сказала в четвер на брифінгу, пише Українська правда з посиланням на російське видання ТАСС.

«За своєю суттю він є законом про примусову українізацію, фактично тотальну. Його положеннями передбачаються значні обмеження, а в багатьох випадках і пряма заборона на використання російської мови, мов національних меншин в різних сферах суспільного життя», – заявила вона.

За словами Захарової, багато положень цього закону суперечать ряду міжнародно-правових норм, а також конституції України.

Нагадаємо, народні депутати прийняли у другому читанні та в цілому «мовний» закон, після двох місяців роботи над документом.

Нею мають послуговуватись у публічному просторі та сфері обслуговування. Водночас, на мову приватного спілкування такі вимоги не поширюються.

Закон про мову має унормувати законодавство України про мову після того, як КСУ скасував ухвалений у 2012 році так званий закон «Колесніченка-Ківалова».

28 лютого 2019 року Верховна Рада почала розглядати законопроект у другому читанні. До проекту закону надійшло понад 2 тисячі поправок.

Голова ВРУ Андрій Парубій заявляв про спроби зірвати розгляд «мовного» закону та неодноразово звертався до парламентарів з проханням не затягувати роботу над документом.

Додамо, засідання Комітету ВР, на якому в середу, 24 квітня, мали узгодити позиції фракцій щодо положень мовного законопроекту, відбулося у закритому режимі.

Читайте більше новин на тему: закон про мову

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 14:35 :16