Новини » Політика 25 квітня, 2019, 14:52
Мовний законопроект в жодному разі не зачіпає нацменшини, – Подоляк
ZIK
ZIK

Люди, які жили в Україні і спілкувалися своєю рідною мовою, продовжуватимуть це робити. Адже законопроект не регулює мови національних меншин, тим більше не обмежує жодних прав.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорила народний депутат України  Ірина Подоляк.

«Права угорської громади чи іншої, яка представляє національні меншини в Україні, сьогодні проголосований мовний законопроект не зачіпає. Люди, як жили і спілкувалися своєю рідною мовою в своєму житті, продовжуватимуть це робити», – сказала Подоляк.

За її словами, законопроект не регулює мови національних меншин, тим більше не обмежує жодних їхніх прав. Що ж до мовної статті Закону «Про освіту», то в законі про державну мову було перенесено терміни застосування цієї статті для використання у школах до 2023 року, а не до 2021 року, як було зазначено раніше.

«Велика неправда, яку я просила б усіх розвіювати, закон не зачіпає, в тому числі мовних прав національних меншин. Але, якщо людина матиме бажання робити кар’єру в Україні у публічному секторі, сфері обслуговування та безпосередньо контактувати з клієнтом, то ця особа повинна буде застосовувати державну мову», – зазначила вона.

Вона розповіла: щодо державного сектору, органів місцевого самоврядування, державних підприємств і все, що стосується сфери обслуговування – є норма, за яку дуже критикували, зокрема, радикали.

«У нормі закону йдеться про те, що за замовчуванням до вас повинні звернутися українською мовою. Сказати, наприклад, добрий день чи дати вам меню, запитати, чим можуть допомогти. І якщо людина відповідає, чи хоче говорити до вас іншою мовою, яку ви знаєте, то там є норма, яка звучить: «За згодою сторін може використовуватися інша мова, крім державної», – прокоментувала Подоляк.

Вона наголосила, що якраз момент «за згодою сторін» є одним з багатьох прикладів, яким можна проілюструвати те, що законопроект є дуже м’яким, лояльним і він враховує ті реалії, в яких перебуває Україна.

«Ми дуже свідомо до цього ставились і жодним чином не хочемо створювати таких умов, щоб люди, які з тих чи інших причин не навчилися чи не вміють говорити українською мовою – переходили до державної мови поступово, природно і спокійно», – сказала нардеп.

Нагадаємо, сьогодні народні депутати ухвалили у другому читанні та в цілому проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д під час пленарного засідання ВРУ. Його підтримали 278 обранців.

До слова, народний депутат від «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул заявив, що заблокував підписання закону про мову.

Читайте більше новин на тему: закон про мову

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 10:10 :41