Новини » Економіка 25 квітня, 2019, 13:59
Мінрегіон планує використовувати еко-дружній матеріал у будівництві доріг
Ремонт дороги. Фото: kmu.gov.ua
Ремонт дороги. Фото: kmu.gov.ua

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства планує внести нові зміни до ДБН. Зокрема, аби почати використовувати геостатичні матеріали для будівництва доріг в Україні. А саме: геотекстиль, геосинтетичні гратки, геомембрани, геокомпозити тощо.

Про це у Facebook повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

 

«За підрахунками експертів, це дозволить до 20% зміцнити дорожнє покриття, до 30% підвищити термін його використання та загалом знизити утворення можливих дефектів на дорогах. Використовувати геосинтетичні матеріали у будівництві за кордоном почали ще в 60-х роках минулого століття. І вже декілька десятиліть вони повсюдно застосовуються в Європі. Сьогодні у світі випускається близько 400 різних видів геосинтетиків, їх використовують у сотнях тисяч проектів щорічно. І це не дивно, адже, по-перше, це економічно вигідно – геосинтетичні матеріали дозволяють істотно знизити вартість будівництва, ремонту і утримання доріг, і, по-друге, екологічно – зменшуються витрати природних матеріалів і знижуються обсяги підготовчих робіт. Ми також повинні переймати цей досвід і більш широко застосовувати ці рішення при будівництві доріг, тому акцентуємо на цьому особливу увагу у ДБН», – зазначив Лев Парцхаладзе.

За його словами, серед плюсів геосинтетиків посідає простота у використанні та укладанні в конструкцію доріг, високу довговічність, міцність, стійкість та компактність при транспортуванні.

«Найбільш широко геосинтетичні матеріали сьогодні застосовуються при проектуванні дорожнього покриття на слабких ґрунтах, ґрунтах з підвищеною вологістю тощо», – наголосив заступник.

Зокрема, геостатики виконують такі функції як:

  • армування – зміцнення ґрунтів, підвищення якості і стійкості дорожнього покриття, мінімізація дефектів і пролягання;
  • фільтрації, дренажу ґрунтів та гідроізоляції;
  • розділення та унеможливлення змішування ґрунтів або матеріалів;
  • протиерозійного захисту ґрунтів тощо.

Довідка IA ZIK.

Геосинтетичний матеріал (geosynthetic) – загальний термін, який описує рулонний, стрічковий або об’ємний матеріал, один із компонентів якого виконаний із синтетичного або натурального полімеру, який використовують у контакті із ґрунтом і (або) іншими матеріалами в дорожньому, геотехнічному та цивільному будівництві.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 02:36 :19