Новини » Львів 25 квітня, 2019, 11:57
Львів таємно виплатив 20 млн боргу за автобуси ЛАЗу, які вимагав російський бізнесмен Чуркін, - депутат ЛМР
Автобуси ЛАЗ. Фото: ZIK
Автобуси ЛАЗ. Фото: ZIK

ЛКП «АТП-1» виплатило 20 млн грн боргу за отримані до Євро-2012 автобуси ЛАЗу. Погасити цю суму раніше вимагала факторингова компанія «Оптимум Фаткор», що належить дружині російського бізнесмена Ігоря Чуркіна. Через цей борг поліція у Львові навіть почала арештовувати автбуси АТП-1. Втім, міські депутати вирішили не платити грошей громадянину країни-агресора.

Як заявив під час сесії Львівської міської ради голова фракції ВО «Свобода» Маркіян Лопачак» протягом травня-червня 2018 року у судах Львова було замінено стягувача  - з компанії «Оптимум Фаткор» на ТзОВ «Фінансова компанія Амадеус», якому АПТ-1 випалили усю суму боргу. Відтак, судове провадження щодо ЛКП «АТП-1» було завершене у зв’язку з повним виконанням рішенням судів зі стягнення заборгованості.

«Нині є усі підстави вважати, що за одноосібним рішенням керівника «АТП-1» були здійснені платежі у понад 20 млн грн бюджетних коштів вже на користь іншої приватної компанії, яка діє в інтересах російського олігарха Ігоря Чуркіна, та за попередньою змовою посадовців ЛМР організували фінансову схему виведення коштів з міського бюджету, аби уникнути сплати заборгованості перед колишніми працівниками заводу, державними органами та іншими приватними контрагентами», – зазначив Лопачак.

Окрім того, як  повідомивдепутат, дані з єдиного реєстру прав на нерухоме майно свідчать, що у грудні 2018 року відбулася первинна реєстрація права власності на будівлі та цехи ЛАЗу на вул. Стрийській, 45. Нерухоме майно на десятки тисяч квадратних метрів було без будь-яких обтяжень зареєстроване за ЗАТ «Завод комунального транспорту».

«Фактично зараз ці об’єкти нерухомості можуть бути відчужені у будь-який момент з метою подальшого унеможливлення повернення у комунальну власність», – сказав Лопачак.

Він заявив, що оприлюднена інформація свідчить про скоординовані дії керівництва ЛМР та екс-власника знищеного ЛАЗу Ігоря Чуркіна з метою неправомірної приватизації землі на вул. Стрийській,45 та об’єктів нерухомого майна на ній.

Втім, мер Андрій Садовий на оприлюднену інформацію не відреагував.

Нагадаємо, у жовтні 2017 року депутати Львівської міської ради скасували свою ухвалу щодо підписання меморандуму, за яким комунальне АТП-1 має віддати 19,5 млн грн боргів ЛАЗу факторинговій компанії «Оптимум фактор», однією із власників якої є дружина власника збанкрутілого ЛАЗу, російського бізнесмена Ігоря Чуркіна.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 02:50 :14