Новини » Суспільство 25 квітня, 2019, 13:42
Ліквідували безкарність: Рада внесла зміни до закону про збереження українських лісів
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Народні депутати України внесли зміни до законодавства для посилення заходів зі збереження українських лісів.

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо посилення заходів, направлених на збереження українських лісів № 10201 під час пленарного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, підтримав 241 обранець.

Як зазначила нардеп Ольга Червакова, законопроект спрямований на виправлення парламентської помилки, якої депутати припустилися восени торік, коли голосували за закон щодо збереження українських лісів. Так, законом було встановлено грошовий еквівалент для настання кримінальної відповідальності за ст. 246 ККУ за незаконну вирубку лісу. Таким еквівалентом було встановлено 2 тисячі неоподаткованих мінімумів, якщо завдана неістотна шкода, та 5 тисяч неоподаткованих мінімумів, якщо було завдано великої шкоди. З її слів, кримінальна відповідальність настає тільки тоді, коли «чорні лісоруби» вирубають лісу на 2 мільйони гривень, а це – гектар лісу.

Нардеп зауважила, що це зв’язало руки і прокуратурі, і судам, кримінальні справи проти тих, хто незаконно вирубує ліси, закривають.

Натомість зміни до законодавства знижують високий грошовий еквівалент щодо шкоди, який є умовою настання кримінальної відповідальності, а також вдвічі підвищують адмінвідповідальність за незаконну вирубку лісів.

Нагадаємо, з 1 січня 2019 року набрав чинності закон, який посилює заходи проти знищення лісів в Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 02:20 :25