Країни ЄС виступили із заявою в ООН щодо російської «паспортизації» Донбасу

Рада Безпеки ООН. Фото: EPA-EFE/UN PHOTO/ESKINDER DEBEBE

Європейський Союз вважає указ президента Путіна щодо видачі російських паспортів в окупованому Донбасі підривом суверенітету України, порушенням Мінських домовленостей та причиною для глобального занепокоєння.

Таку заяву від імені Німеччини, Франції, Польщі, Бельгії й Великої Британії, а також Італії, Нідерландів і Швеції озвучив у четвер постійний представник Франції при ООН Франсуа Делатр, повідомляє Укрінформ.

«Ми, члени Європейського Союзу повністю підтримуємо незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів», – зачитав заяву країн ЄС представник Франції.

Він назвав указ російського президента «підривом суверенітету України», а також кроком, що «суперечить цілям і духу» Мінських домовленостей.

«Обрання часу для цього рішення – одразу після президентських виборів в Україні, які продемонстрували міцну прив’язаність України до демократії й верховенства права – свідчить про спроби Росії й надалі дестабілізувати Україну та загострювати конфлікт», – йдеться у заяві.

У цьому зв’язку країни ЄС закликали Росію «утриматися від будь-яких подібних дій, що ставлять під ризик імплементацію Мінських домовленостей та перешкоджають повному відновленню контролю українського уряду над цими (окупованими – ред.) територіями».

Крім того, в заяві наголошується на необхідності негайного припинення Росією фінансової й військової підтримки сепаратистів. Мінські домовленості повинні бути виконані, насамперед в контексті тривалого й стійкого припинення вогню, відведення важкого озброєння та конструктивної участі в Нормандському форматі та тристоронніх контактних групах, підкреслили представники країн ЄС.

«Ці порушення міжнародного законодавства викликають глобальне занепокоєння», – наголошується в документі.

Як зауважили раніше в Постійному представництві України при ООН, подібні спільні заяви країн ЄС важливі, оскільки вони є «моральним орієнтиром для багатьох іноземних держав», а також інструментом політичного тиску на Росію.

Нагадаємо, в середу президент РФ Володимир Путін підписав указ «Про визначення з гуманітарною метою категорій осіб, які мають право звернутися із заявами про прийняття до громадянства Російської Федерації у спрощеному порядку». У документі йдеться, що мешканці окупованих територій України Донецької та Луганської областей України мають право отримувати російське громадянство за спрощеною процедурою.

У цьому зв’язку Рада Безпеки ООН на звернення України в четвер проводить обговорення щодо рішення Кремля про видачу російських паспортів в окупованих частинах Донецької та Луганської областей.

Loading...