Новини » Події

КМІС опитав жителів Галичини про від’єднання регіону. СБУ перевіряє

СБУ Львівщини перевіряє опитування КМІС, в якому респондентів запитували про приєднання Галичини до Польщі.

Про це повідомляє прес-служба СБУ у Facebook.

Служба перевіряє поширення опитування провокаційного характеру, у якому мовиться про «перспективи регіону» на кшталт «окремої незалежної держави» чи «приєднання до іншої держави», йдеться у повідомленні.

Київський міжнародний інститут соціології, на замовлення видання «Дзеркало тижня», провів опитування: «Думки і погляди жителів Галичини». В опитування було запитання: «Якою ви бачите долю Галичини?»

Варіанти відповіді:

  • у складі унітарної України в рамках чинної Конституції;
  • у складі унітарної децентралізованої України, де області та місцеве самоврядування отримують широкі повноваження та велику бюджетну самостійність;
  • Галичина повинна стати суб’єктом федерації у складі федеративної України;
  • Галичина повинна стати окремою незалежною державою, що включає Львівську, Івано-Франківську та Тернопільську області;
  • Галичина повинна приєднатися до Польщі.

В СБУ зазначають, що в проведенні такого опитування вбачаються окремі ознаки складу злочину, а саме публічних закликів чи розповсюдження матеріалів із закликами до посягання на територіальну цілісність і недоторканість України.

У Київському міжнародному інституті соціології пояснили, що провели опитування не для того, щоб поширювати, а навпаки, щоб виявити прояви сепаратизму серед жителів Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської областей.

Про це заявив гендиректор КМІС Володимир Паніотто у Facebook.

«Виявлення реальної ситуації може допомогти боротися з цим явищем (якщо воно існує). Аналогічне наше дослідження у квітні 2014, за оцінками деяких експертів, сприяло провалу проекту «Новоросії», – зазначив Паніотто. 

У КМІС наголосили, що українські соціологи регулярно проводять заміри рівня підтримки сепаратизму чи автономії окремих регіонів країни.

«Це не заклики і не пропозиція, а запитання. Яким чином ми можемо дізнатися про розповсюдженість сепаратистських настроїв, якщо не будемо ставити таких запитань?» – зазначив соціолог.

Loading...