Новини » Політика 25 квітня, 2019, 14:18
Інструмент парламентського контролю: ВР підтримала за основу проект закону про ТСК
Верховна Рада України. Фото: rada.gov.ua/Сергій Ковальчук
Верховна Рада України. Фото: rada.gov.ua/Сергій Ковальчук

Народні депутати підтримали за основу проект закону про тимчасові слідчі комісії та тимчасові спеціальні комісії.

За законопроект № 1098 під час пленарного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, проголосували 238 обранців.

У законопроекті, зокрема, вказані підстави для утворення тимчасових слідчих комісій; встановлено особливості діяльності спеціальної тимчасової слідчої комісії.

Як ідеться у пояснювальній записці, законопроектом пропонується  урегулювати правовий статус і порядок діяльності тимчасових слідчих комісій, тимчасових спеціальних комісій та спеціальної тимчасової слідчої комісії для проведення розслідування під час процедури  усунення Президента України з поста в порядку імпічменту.

Як зазначив перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України Павло Пинзеник, комітет розглянув законопроект № 1098 про тимчасові слідчі комісії та тимчасові спеціальні комісії і пропонує ухвалити законопроект за основу і до другого читання доопрацювати його.

Під час обговорення депутати наголошували на необхідності ухвалення законопроекту, оскільки ТСК – важливий інструмент для здійснення парламентського контролю.

«Парламентський контроль – це контроль від імені суспільства. Те, що не може зробити людина, мають робити народні депутати. Цей закон давно треба ухвалювати», – зазначив нардеп, колишній голова антикорупційного комітету ВРУ Єгор Соболєв та закликав підтримати документ за основу і до другого читання зробити його сильнішим.

Під час голосування за основу проект закону про ТСК підтримали 238 народних депутатів.

Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада після двох місяців розгляду ухвалила закон про мову.

Цього ж дня народні обранці внесли зміни до законодавства про протимінну діяльність, що необхідно для отримання фінансової допомоги від міжнародних партнерів.

Рада також підтримала проект постанови про проведення у Києві навесні 2020 року Парламентської асамблеї НАТО.

Водночас, депутати провалили реформування парламенту.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 14:50 :11