Новини » Суспільство 25 квітня, 2019, 14:55
Інгредієнт, що перешкоджає цвітінню хліба, може викликати ожиріння, – дослідження
Хліб. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Хліб. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Звичайний консервант від цвілі хліба та тістечок може викликати ожиріння, завдаючи шкоди метаболізму, попереджають вчені Гарвардського університету.

Згідно з новими дослідженнями, пропіонат, що широко використовується в хлібобулочних виробах, кормах для тварин та штучних ароматизаторах, збільшує рівні гормонів, що викликають ожиріння та діабет, – пише видання Daily Telegraph.

Дослідники Гарвардської школи громадської охорони здоров’я імені Т. Х. Чана провели два дослідження: одне на тваринах, інше на людях, що показали, що пропіонат викликає зміни в метаболізмі, що можуть призвести до інсулінової резистентності та ожиріння.

Раніше експерти припускали, що сучасні добавки, що використовуються для приготування їжі, можуть викликати діабет та ожиріння, проте, існувало мало наукових підтверджень цього.

У новому дослідженні вчені вводили пропіонат мишам та спостерігали зростання гормонів, включаючи глюкаген та норадреналін.

Це, в свою чергу, призводило до того, що миші виробляли більше глюкози з клітин печінки, що викликало гіперглітемію.

Дослідники також виявили, що доза пропіонату, еквівалентна кількості, що зазвичай вживає середньостатистична людина, викликала значне збільшення маси тіла у мишей, а також резистентності до інсуліну.

Подальші дослідження за участю 14 людей виявило, що ті, хто споживав продукти, що містять пропіонат, мали значне збільшення норепінефрину, а також збільшення глюкагону після прийому їжі.

Вчені заявили, що ці висновки вказують на те, що пропіонат негативно впливає на метаболізм, що потенційно збільшує ризик розвитку діабету та ожиріння у людей.

Дослідження було опубліковане у журналі Science Translational Medicine.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 01:58 :40