Новини » Політика 25 квітня, 2019, 13:58
І присутність Пета Кокса не допомогла: депутати провалили реформування парламенту
Верховна Рада України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Верховна Рада України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У сесійному залі ВРУ не знайшлося достатньої кількості голосів на підтримку законопроектів про реформування парламенту під час рейтингового голосування.

Під час пленарного засідання Верховної Ради 25 квітня, яке транслює телеканал ZIK, голова ВРУ Андрій Парубій повідомив, що у залі перебуває голова Місії Європейського парламенту з реформування Верховної Ради Пет Кокс.

Спікер запропонував обранцям перейти до питань із блоку реформування парламенту, проте вирішив спочатку поставити законопроекти на рейтингове голосування.

Першим на сигнальне голосування голова ВРУ поставив проект Закону про внесення змін до законів України «Про комітети Верховної Ради України» та «Про центральні органи виконавчої влади» щодо оптимізації роботи комітетів Верховної Ради України та співвідношення предметів їх відання із сферами діяльності міністерств № 6256. Проте документ підтримали спочатку лише 147, потім 167 депутатів.

Наступним на рейтингове голосування спікер поставив законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо розподілу посад у комітетах Верховної Ради України за принципом д'Ондта № 7550. Проте документ отримав підтримку лише 163 обранців, тож спікер на голосування проекти законів вирішив не ставити.

«Отак ми по ефірах про реформу парламенту говоримо! Дякую за «співпрацю»!» – обурився Андрій Парубій та обіцяв продовжити боротьбу за реформування ВРУ.

Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада після двох місяців розгляду ухвалила закон про мову.

Цього ж дня народні обранці внесли зміни до законодавства про протимінну діяльність, що необхідно для отримання фінансової допомоги від міжнародних партнерів.

Рада також підтримала проект постанови про проведення у Києві навесні 2020 року Парламентської асамблеї НАТО.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 07:27 :58