Новини » Політика 25 квітня, 2019, 17:44
Голова ОУН відреагував на ухвалення мовного закону: Чверть століття дискримінації закінчилася
ZIK
ZIK

Ухвалення закону про мову – це відновлення історичної та національної справедливості, оскільки саме українська має бути панівною мовою в українській державі.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив голова Організації українських націоналістів Богдан Червак.

Голова ОУН, коментуючи ухвалення у ВРУ закону про українську мову, зазначив, що в Україні склалася така ситуація, коли українська нація, на базі якої була сформована держава, уже понад чверть століття є дискримінованою у мовному питанні. Як приклад Богдан Червак зазначив, що придбати пресу українською мовою у містах на сході країни є практично неможливо; у сфері послуг звучить російська мова.

Ухвалений закон про мову гість студії називає демократичним і ліберальним.

«Щодо тих санкцій, які передбачені за порушення цього закону, враховано перехідний період, тобто дають час для того, щоб усі підготувалися до реалізації цього закону. Я не бачу там нічого такого, що порушувало б права українців чи громадян України.

У цьому випадку відбулося відновлення історичної та національної справедливості щодо української мови, яка природно, органічно має бути панівною мовою в українській державі. Тобто це те, що мало бути зроблене ще в 1991 році, коли Україна відновила свою державну незалежність. На жаль, цього зроблено не було», – сказав Богдан Червак.

Голова ОУН наголосив, що не вірить у те, що закон про мову внесе розкол в українське суспільство. З його слів, попри те, що значна частина громадян України послуговуються російською, бажання вивчати українську в них постійно зростає.

Нагадаємо, народні депутати прийняли у другому читанні та в цілому «мовний» закон, після двох місяців роботи над документом.

На сайті Верховної Ради оприлюднено результати поіменного голосування в другому читанні та в цілому законопроекту №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Президент України Петро Порошенко обіцяв підписати «мовний» закон, як тільки він до нього надійде.

Переможець другого туру президентських виборів Володимир Зеленський пообіцяв проаналізувати закон про українську мову після своєї інавгурації.

Народний депутат від «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул заявив, що заблокував підписання закону про мову

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 13:53 :12