Новини » Політика 25 квітня, 2019, 15:24
Експерти спрогнозували долю мовного закону за президентства Зеленського
ZIK
ZIK

У Володимира Зеленського дуже строкатий електорат, тож свої подальші кроки він пояснюватиме дотриманням прав і свобод громадян. Якщо більшість суспільства буде обурена мовним законом, Зеленський може подати до Конституційного суду. Однак, дуже сумнівно, що отримаємо таку реакцію.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK висловив політичний експерт Дмитро Васильєв.

Коментуючи реакцію Володимира Зеленського на мовний закон, експерт наголосив: сумнівно, що у цьому питанні є можливим крок назад. Адже різношерстий електорат лідера президентських перегонів є його серйозною проблемою.

«73% відсотки, які проголосували за новообраного президента – дуже різноманітні фрагменти виборців. Хтось із них виступає за дружбу з Росією і, відповідно, припинення вогню, здачу Криму і що завгодно. Інші підтримують вступ до НАТО. Із 73% його електорату таких 37%. Є такі, хто хоче зниження тарифів і ліберальну економіку. Тому будь-яка дія президента викликатиме непорозуміння в іншої частини його прихильників», – вважає Васильєв.

Водночас, на його думку, закон про мову є надзвичайно чутливим та важливим для формування політичної нації, тож Зеленський діятиме виключно у рамках Конституції та дотримання прав громадян.

«Він намагатиметься зробити все можливе, щоб звучати, як гарант Конституції», – наголосив експерт.

Однак, він зауважив: якщо у суспільстві буде величезне обурення мовним законом, Зеленський може подати до Конституційного суду.

«Та я прогнозую, що такого обурення не буде. Навпаки – аплодування та підтримка цього закону. Президент продовжить говорити, що потрібно забезпечити конституційні права громадянина України і просто стоятиме на цьому», – підкреслив Дмитро Васильєв.

У свою чергу політолог Валерій Димов додав: за ідеями Зеленського про референдуму та необхідність проведення консультацій стоїть відсутність конкретної позиції. Так сталося через справді строкатий електорат. Серед його прихильників – і багато радикальних людей, які критикували Порошенка за те, що «мало мочив недобитків Януковича». Ці люди різко відреагують на гальмування імплементації мовного закону.

«Там є дуже багато радикалів, які першими прийдуть під Адміністрацію Президента, якщо він робитиме якісь такі кроки», – переконаний Валерій Димов.

Як повідомлялось раніше, Верховна рада ухвалила у другому читанні та в цілому «мовний» закон після двох місяців роботи над документом. Проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д під час пленарного засідання ВРУ підтримали 278 депутатів.

Читайте більше новин на тему: закон про мову

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 09:47 :30