Екс-член Венеційської комісії відреагувала на намір Верховної Ради спростити процедуру імпічменту

ZIK

Сьогодні не може йти мова про ухвалення Верховною Радою України закону про Президента і закону про імпічмент.

Таку думку в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK висловила член Венеційської комісії від України у 2009-2013 роках Марина Ставнійчук.

Марина Ставнійчук зазначила, що її дуже дивує позиція Верховної Ради, яка після обрання Президента взялася терміново ухвалювати закон про Президента і взялася уточнювати процедуру імпічменту.

«Але те, що прописано в українському законодавстві щодо позбавлення Президента звання і повноважень, відповідає загальноєвропейській формулі. І так, як є у нашій чинній Конституції, зокрема у статті 111, це цілком нормальна, навіть заскладна процедура. І для реалізації цієї процедури не вимагається закону про імпічмент і про Президента», – розповіла екс-член Венеційської комісії від України.

Тому, наголосила Ставнійчук, сьогодні не може йти мова про ухвалення Верховною Радою України закону про Президента і закону про імпічмент.

«Достатньо просто ухвалити закон про Тимчасові спеціальні комісії, який доповнить процедуру імпічменту. А народним депутатам України і Президенту України варто діяти згідно з Конституцією і в тому порядку, й у тих межах, які визначає Конституція», – додала Марина Ставнійчук.

Нагадаємо, голова ВРУ Андрій Парубій під час засідання Погоджувальної ради 22 квітня повідомив, що у планах роботи ВРУ на пленарний тиждень 23-26 квітня – блок питань у сфері безпеки та оборони, щодо депутатської недоторканності та реформування парламенту, а також закон про імпічмент Президента України.

Додамо, у ВРУ озвучили вимоги до переможця другого туру президентських виборів Володимира Зеленського, серед яких – зняття недоторканності з депутатів, суддів, Президента України, прозорий оборонний бюджет, ухвалення закону про імпічмент Президента і Тимчасові слідчі комісії ВРУ, перегляд меморандуму з МВФ, скасування рішення уряду про підвищення тарифів та інші.

Loading...