Новини » Політика 25 квітня, 2019, 12:16
Джемілєв і Чубаров чи не найкраще у БПП володіють українською, – Березенко
ZIK
ZIK

У побуті, в приватній сфері можна спілкуватися будь-якою мовою. Закон це заохочує і не забороняє. Втім, державні службовці, люди, які публічно представляють Україну, повинні вміти говорити українською мовою.

Про це наголосив народний депутат України Сергій Березенко під час свого спілкування з журналістами у кулуарах Верховної Ради, трансляцію вів телеканал ZIK.

Він запевнив, що навіть коли «Опозиційний блок» через суд скасовуватиме закон про українську мову, решта парламенту голосуватиме ще і ще.

«Я вважаю, що Андрій Парубій повинен якомога швидше підписати цей закон і передати його Президенту. Президент Порошенко безумовно його підпише. Закон буде функціонувати», – переконаний нардеп.

Крім того, наголосив він, настав час усім вивчити українську мову, настав час починати ідентифікувати себе українцями.

«Будь ласка, у побуті, в приватній сфері можна спілкуватися будь-якою мовою. Закон це заохочує і не забороняє. Втім, державні службовці, люди, які публічно представляють Україну, повинні вміти говорити українською мовою», – наголошує Сергій Березенко.

Він навів приклад свого спілкування з американськими друзями, які не уявляють, щоб там чиновники навіть найбільш іспаномовних регіонів не знали англійської.

«Чому для України це така болюча тема? Ми повинні знати українську мову і поважати всі інші мови! Верховна Рада зробила свій крок. Я вважаю, що це доленосний, великий крок. Це ще одна перлина роботи парламенту цього скликання», – зазначив політик.

Крім того, він, звертаючись до українців, запевнив, що у побуті вони можуть говорити будь-якою мовою – кримськотатарською, російською, угорською. Втім, повинні знати і рідну українську.

«Ми живемо в Україні! У нас у фракції Мустафа Джемілєв і Рафат Чубаров – одні з тих, хто найкраще володіють українською. Розуміючи їх етнічне коріння, для них, мабуть, найважче було вивчити українську. Втім, це не проблема», – резюмував Березенко.

Нагадаємо, Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому закон про функціонування української мови як державної.

Читайте більше новин на тему: закон про мову

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 22:26 :46