Новини » Світ 24 квітня, 2019, 13:47
Жителя Новгородської області Росії оштрафували за пост «Путин – сказочный дол…»

У Росії жителя Новгородської області Юрія Картижева оштрафували на 30 тисяч рублів за новим законом про неповагу до влади за два пости «ВКонтакте», в яких він нібито написав «Путин – сказочный дол…».

Як пише Медуза, жителю міста Мала Вішера Юрію Картижеву 34 роки, він нещодавно звільнився з колонії, де відсидів понад два роки за крадіжку (чоловік визнав свою провину і звільнився умовно-достроково).

На своїй сторінці у «ВКонтакте» Картижев постійно критикує російську владу.

Згідно з матеріалами адміністративного провадження, 31 березня Картижев опублікував на своїй сторінці два відео про російську владу.

В одному з них розповідалось про те, що уряд Росії вирішив надати Киргизії безоплатну допомогу в розмірі 30 мільйонів доларів; другий ролик – опитування жителів Костроми про «Єдину Росію».

Згідно з доданими до справи скриншотами, обидва відео Картижев підписав «Путин – сказочный *******».

Картижев підтвердив «Медузі», що публікував ролики, але уточнив, що в постах лайки не було, мовляв, він написав «Путин – сказочный дол…», а це може означати що завгодно, аж до «Путин – сказочный долгожитель».

Картижев впевнений, що напис «Путин – сказочный *******» на його сторінці залишили поліцейські, які нібито зламали його сторінку і відредагували пости.

Закон про неповагу до влади в Росії вступив в силу 29 березня. Пости на сторінці Картижева з’явилися через два дні.

А вже 2 квітня капітан поліції на прізвище Ментовський з відділення МВС по Маловішерському району склав рапорт про те, що виявив на сторінці Картижева пости, які «ображають суспільну мораль», і демонструють «явну неповагу до держави».

3 квітня проти Картижева порушили справу про адміністративне правопорушення за статтею про неповагу до влади.

Картижев каже, що поліцейські вимагали від нього визнати провину. Він запевняв, що написав тільки «Путин – сказочный дол…» і не використав мат.

22 квітня жителя Новгородської області оштрафували на 30 тисяч рублів (приблизно 12,5 тисячі гривень).

Картижев збирається скаржитися в ЄСПЛ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 12:30 :39