Новини » Політика 24 квітня, 2019, 18:15
Видача паспортів РФ в ОРДЛО: політолог із Росії помітив конкретний намір Путіна щодо українців
ZIK
ZIK

Володимир Путін веде подвійну гру: фактично – агресію, а юридично – зваблює керівництво України на політичні поступки ілюзією часткового повернення контролю над Донбасом.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив російський політолог, журналіст, публіцист Андрій Піонтковський.

Політолог, коментуючи рішення президента РФ спростити видачу російських паспортів жителям окупованих районів Донецької та Луганської областей, зауважив, що це швидше психологічний, аніж політичний жест очільника Кремля. Він звернув увагу на те, що новообраного Президента України Володимира Зеленського привітали світові лідери, а «вітання» Москви виявилося ось таким.

«Він (Путін, – ред.) із самого початку демонструє жорстку, ворожу до української держави позицію», – сказав Андрій Піонтковський.

На його думку, такий крок має на меті показати, хто є «господарем» на пост-радянському просторі, хто визначає політику тощо. Андрій Піонтковський не виключає, що на такі дії Путіна підштовхнуло ще й і враження, яке склалося під час виборчої кампанії, щодо розколу еліт і суспільства в Україні.

«Одна з російських цілей – посилювати цей розкол, вести ситуацію в Україні до хаосу», – сказав Андрій Піонтковський.

На його думку, нині Україні слід зафіксувати позиції, що Крим і Донбас – це окуповані території, силою повернути їх українська армія не може, проте може захищати свою територію від подальшої агресії.

«Ці території повернуться рано чи пізно, після падіння путінського режиму і після падіння всієї російської імперської матриці», – зазначив Андрій Піонтковський і додав, що нині Путіну окуповані території потрібні, як ракова пухлина на тілі України.

Повертаючись до питання щодо видачі паспортів РФ на окупованих територіях, публіцист зауважив, що де-факто – це анексія, а де-юре – це знущання та гра, щоб Україна пішла на поступки. На його думку, Україні слід припинити цю гру.

Нагадаємо, 24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Україна вже звернулася до Радбезу ООН через видачу російських паспортів у ОРДЛО.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликає українських громадян на окупованих Росією територіях не приймати російські паспорти.

Читайте більше новин на тему: паспорти РФ

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 07:07 :09