Віце-прем'єр відповіла на запитання, чи стане видача паспортів РФ перешкодою на шляху України до ЄС

Рішення Володимира Путіна про спрощену видачу паспортів мешканцям ОРДЛО не буде перешкодою для вступу України в ЄС.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявила віце-прем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Ведучий програми поцікавився: якщо на території України утвориться щось схоже до Абхазії, чи може це завадити Україні вступити до ЄС і НАТО. У відповідь пані Климпуш-Цинцадзе сказала, що ні, але в нас є завдання не допустити, щоб на території України сталося щось подібне до того, що відбулося із Абхазією чи Південною Осетією.

«Ми бачимо, що Грузія набагато далі просунулася, у порівнянні з Україною, у своїх взаєминах із Північноатлантичним альянсом. НАТО постійно підтверджує на самітах альянсу, що Грузія буде їх членом. Тому навіть попри те, що Росія в такий спосіб атакувала видачею паспортів і насадженням свого представництва й окупувала частину території Грузії – Абхазію та Певденну Осетію – це не заважає їй одночасно рухатися в напрямі НАТО», – зазначила віце-прем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Також вона наголосила на тому, що Україна буде ініціювати обговорення дій Росії на ключових міжнародних майданчиках. Вона зауважила, що вже є звернення до наших партнерів у ЄС і НАТО для того, щоб отримати цілковите засудження дій Кремля стосовно українських громадян, що проживають на окупованих територіях.

«Це новий виток російської гібридної атаки на Україну, яка псевдоюридичними рішеннями намагається створити видимість того, що Росія, мовляв, може вводити додаткові війська на терени України», – вважає Климпуш-Цинцадзе.

Нагадаємо, 24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Україна вже звернулася до Радбезу ООН через видачу російських паспортів у ОРДЛО.

Раніше у ЗМІ з’явилася інформація, що Кремль після президентських виборів в Україні планує роздавати російські паспорти в ОРДЛО. Йшлося про те, що жителі так званих «ДНР» і «ЛНР» зможуть отримати російські паспорти без обов’язкових іспитів і дотримання вимоги про проживання в Росії більше п’яти років.

Тоді також повідомлялось, що основними умовами зміни громадянства будуть наявність паспортів «ЛНР» і «ДНР» і здача українського паспорта.

У РФ заявили, що станом на 1 січня 2019 року нарахували 2,28 млн осіб на окупованій території Донецької області й 1,45 – в Луганській області.

Читайте більше новин на тему: паспорти РФ

Loading...