Новини » Економіка 24 квітня, 2019, 14:37
Віктор Лещинський: Заощаджувати енергію – значить робити внесок у незалежність України
Фото: pl.com.ua
Фото: pl.com.ua

«Будівельний конгрес високого рівня» – так назвали фахівці з України та ЄС захід, що ознаменував офіційний старт «Мережі енергоефективності виробників будматеріалів».

GIZ – агенція, що за дорученням Федерального уряду Німеччини активно модернізує Підприємства в Україні.

Енергоємноємність – тобто обсяг споживання енергії у відношенні до продуктивності в Україні – втричі перевищує показники Німеччини та країн ЕС. «З двох мільйонів підприємств, що діють в Україні лише невеликий відсоток у змозі дбати про енергоефективність. Більшість – про неї нічого не знають», – каже Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будівельних матеріалів.

Фото: pl.com.ua
Фото: pl.com.ua

Фахівці Академії будівництва України та незалежної експертизи «ПРОЕКСП» констатують край низький рівень проектів, саме щодо енергоефективності. Відтак – змушені їх повертати на доопрацювання згідно сучасних вимог, адже ці будівлі – будуть стояти півстоліття і більше», – акцентує увагу Віктор Лещинський, віце-президент АБУ та керівник «ПРОЕКСП»

Фото: pl.com.ua
Фото: pl.com.ua

«Лише за три місяці нинішнього року на енергомодернізацію витрачено 430 млн грн. Програма співфінансування Урядом та підприємцями передбачає на рік – півтора мільярди гривень, але вже зараз є звернення до прем’єр-міністра про збільшення суми до 2 млрд гривень», – рахує обсяги програми Сергій Савчук, Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

Фото: pl.com.ua
Фото: pl.com.ua

«Приклад найближчих сусідів України: Словаччини, Польщі, країн Прибалтики показує, як можна енергомодернізацією зміцнити незалежність та суверенітет держави. Для України це сьогодні не менш актуально, ніж військова міць», – заявив, спілкуючись з виробниками будматеріалів віце-президент АБУ Віктор Лещинський.

Фото: pl.com.ua
Фото: pl.com.ua
Фото: pl.com.ua
Фото: pl.com.ua
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 09:50 :55