Новини » Політика

Відкритий наступ із задіянням авіації,– Гримчак про загрози від роздачі Росією паспортів в ОРДЛО

ZIK

Роздача російських паспортів в ОРДЛО може означати і можливість чергової анексії, і можливість застосування у відкритому наступі російських Збройних сил.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак.

Коментуючи рішення президента Росії Путіна спростити видачу російських паспортів жителям окупованих районів Донецької та Луганської областей, Юрій Гримчак зазначив, що ці події свідчать про небажання Росії будь-яким способом розв’язувати проблему.

«На сьогоднішній день Абхазія, Осетія і Придністров’я мають російські паспорти. Це така у них «стандартна процедура» на територіях, які були завойовані військовим шляхом»,– зауважив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій.

Юрій Гримчак заявив, що роздача російських паспортів на українських територіях може означати і можливість чергової анексії, і можливість застосування у відкритому наступі російських Збройних сил.

«При чому, за участі авіації та ракет. Тобто за участі того, що раніше не застосовувалось. Тому це досить серйозна ситуація. А для її вирішення треба дуже багато думати і спиратися на підтримку союзників»,– наголосив гість програми.

Він додав, що непогано було б провести засідання «нормандського формату» щодо цієї ситуації. Гримчак пропонує залучити до переговорів і Володимира Зеленського.

«Зі сторони Петра Олексійовича, я би за просив Зеленського, щоб він почав спілкування в такому форматі»,– прокоментував Юрій Гримчак.

Нагадаємо, 24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Україна вже звернулася до Радбезу ООН через видачу російських паспортів у ОРДЛО.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликає українських громадян на окупованих Росією територіях не приймати російські паспорти.

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука назвав крок Росії визнанням себе стороною конфлікту у воєнному конфлікті на Донбасі.

Президент України Петро Порошенко у терміновому зверненні вимагав нових санкцій проти Росії за паспорти для ОРДЛО.

Loading...