Україна звернулася до Радбезу ООН через видачу російських паспортів в ОРДЛО

Україна звернулася до Ради безпеки ООН у зв’язку з указом Путіна про спрощену видачу російських паспортів для жителів ОРДЛО.

Про це у Twitter повідомив постійний представник України при організації Володимир Єльченко.

«За дорученням Порошенка вже звернулися до Ради Безпеки ООН. Цей зухвалий крок суперечить схваленим Радою Безпеки Мінським домовленостям!», – зазначив Єльченко.

У свою чергу перший заступник голови ВР Ірина Геращенко назвала дії Росії «спробою повзучої легітимізації псевдореспублік з боку Кремля, продовженням російського сценарію створення замороженого конфлікту на Донбасі».

Віце-спікер зазначила, що на сьогоднішньому засіданні Тристоронньої контактної групи (ТКГ) у Мінську представники України жорстко засудили ці односторонні дії РФ.

Нагадаємо, 24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Раніше у ЗМІ з’явилася інформація, що Кремль після президентських виборів в Україні планує роздавати російські паспорти в ОРДЛО. Йшлося про те, що жителі так званих»ДНР» і «ЛНР» зможуть отримати російські паспорти без обов’язкових іспитів і дотримання вимоги про проживання в Росії більше п’яти років.

Тоді також повідомлялось, що основними умовами зміни громадянства будуть наявність паспортів «ЛНР» і «ДНР» і здача українського паспорта.

У РФ заявили, що станом на 1 січня 2019 року нарахували 2,28 млн осіб на окупованій території Донецької області і 1,45 – в Луганській області.

Читайте більше новин на тему: паспорти РФ

Loading...